Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Вижницький район

Новини району ( Різне )

06.05.2014 16:24

Нарада з головами первинних ветеранських організацій району
6 травня в залі засідань районної ради відбулася нарада з головами первинних ветеранських організацій району по питанню: «Про завдання первинних ветеранських організацій щодо подальшого удосконалення їх роботи та підготовки до святкування Дня Перемоги». В роботі наради взяли участь голова районної ради О. Гриндей, голова районної державної адміністрації М. Андрюк, голова ради ветеранів І. Бойко та начальник управління Пенсійного фонду у Вижницькому районі Б. Корня.


17.08.2012 16:14

СЕМІНАР-НАРАДА
У залі засідань районної ради відбулась семінар-нарада з головними і бухгалтерами місцевих рад та розпорядників; коштів районного бюджету з питань виконання місцевих бюджетів за 7 місяців 2012 року, формування їх на 2013 рік, проблемних питань та зміни законодавства в процесі казначейського обслуговування за участю першого заступника голови РДА Миколи Рощибака, керівних працівників фінансового управління, управління державної казначейської служби та податкової інспекції в районі. Висвітлено основні організаційні питання щодо успішного виконання місцевого бюджету, казначейського обслуговування та дотримання фінансово-бюджетної дисципліни.


07.07.2012 10:00

Фонд соціального страхування, Вижницька райдержадміністрація та оздоровчі табори району – завжди партнери
Як повідомила Вижницька міжрайонна виконавча дирекція, Чернівецьке обласне відділення Фонду разом з директорами Вижницької, Кіцманської, Новоселицької міжрайонних, Глибоцької, Кельменецької, Строжинецької, Сокирянської, Хотинської районних та Чернівецької міської виконавчих дирекцій здійснив об'їзд дитячих закладів оздоровлення "Юність", Зелені пагорби" та "Черемош". Під час візиту директори робочих органів ознайомились з умовами проживання, харчування та проведення дозвілля дітьми застрахованих осіб. Було відмічено, що діти гарно та змістовно проводять час. Також були вирішені окремі питання, пов'язані з проведенням літнього дитячого відпочинку дитячими закладами оздоровлення влітку 2012 року. Днями закінчилася І зміна літа-2012. в ДЗОВ «Юність», що в смт.Берегомет. Загалом в закладі оздоровилось 144 дитини з усіх районів області та м. Чернівці. Перша зміна проходила під темою «Євротабір – 2012». Кожен день у них проходив по особливому: день Казки, день Індійця, день Іменинника, день Миру, день України. Крім цього, проводились екскурсії в музей Природи, Вижницький національно-природний парк та на гору Стіжок, проведено туристичну поїздку по історичних місцях Вижниччини. Для дітей організували виступи Берегометської команди КВК, артистів Філармонії та цирк. Всі вожаті – студенти педагогічного коледжу та коледжу прикладного мистецтва під керівництвом досвідченого організатора дитячого дозвілля зуміли створити дружній колектив. В кінцевому результаті батьки залишили хороші відгуки про відпочинок дітей.


07.05.2012 11:09

Обговорено низку актуальних питань з охорони праці
З нагоди Дня охорони праці в Україні у рамках Всесвітнього дня охорони праці в районній державній адміністрації відбулося засідання «круглого столу» за участю представників органів виконавчої влади, керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, служб, установ та організацій району, голів профспілкових організацій. Із вступним словом до учасників засідання звернувся заступник голови райдержадміністрації Іван Федорощак, який привітав всіх присутніх з Днем охорони праці та звернув особливу увагу на вжиття додаткових заходів щодо запобігання нещасним випадкам на виробництві, підвищення рівня безпеки та умов праці на підприємствах району. Розглянуто питання про стан профілактики виробничого травматизму та професійних захворювань, гігієну праці на підприємствах, в установах і організаціях району, стан профілактики медичних оглядів працівниками, зайнятими на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному добрі та осіб віком до 21 року, стан громадського контролю профспілок за дотриманням законодавства про охорону праці на підприємствах, в установах і організаціях району. Наголошено, що на території району протягом минулого року зареєстровано 2 нещасні випадки на виробництві (2010 рік - 8), професійних захворювань - не зареєстровано. Під час проведення засідання "круглого столу" були надані змістовні консультації щодо створення безпечних умов на підприємствах району.


28.04.2012 09:44

На Вижниччині відбулася зустріч керівника району з ліквідаторами Чорнобильської аварії та вечір-реквієм присвячений 26 річниці трагедії
У Вижницькій районній державній адміністрації відбулося засідання Круглого столу з ліквідаторами Чорнобильської аварії під назвою «Чорнобиль: життя «до» і «після»». Пройшло тісне спілкування голови райдержадміністрації з постраждалими внаслідок Чорнобильської катастрофи під час якого керівник району повідомив про створений автобус-офіс, який найблищим часом роз’їжджатиме по населених пунктах з керівниками служб району для консультаційної допомоги, максимального вирішення проблемних питань життя ліквідаторів Чорнобильської аварії, учасників бойових дій, ветеранів Великої Вітчизняної війни, Афганців, воїнів-інтернаціоналістів та інших. Безкоштовне вітання ювілейних дат по районному радіомовленні та газеті «Вижницькі обрії». На завершення оголосив свого номера мобільного телефону наголосивши, звертатися в будь який час і з будь яких питань - для відкритого спілкування. З керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації та служб району обговорено стан соціального захисту чорнобильців. Зокрема: ознайомлено з процедурою надання путівок на санаторно-курортне оздоровлення зазначено, що в минулому році оздоровлено 9 учасників аварії атомної електростанції та 1-го учасника вже оздоровлено в цьому році і на сьогоднішній день є дві путівки. Діти чорнобильців оздоровлюватимуться безкоштовно і обов’язково. Проінформовано про виплату пенсій, доплат та компенсацій до них, призначених згідно із Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Пільги на житло-комунальні послуги, безкоштовне зубопротезування, відпущення ліків по рецептах, безкоштовне лікування. Про доцільність відновлення Вижницької районної організації Всеукраїнського Громадського об’єднання «Союз, Чорнобиль України», яка припинила свою діяльність. Вирішено активізувати організацію із обранням голови. На завершення учасникам круглого столу представлений, начальником відділу освіти для ознайомлення, учнівський соціальний проект «Чорнобиль – храм мужності і болю», в якому охоплено 73 учасники ліквідації наслідків на ЧАЕС. Щоб пом’янути загиблих та віддати пошану ліквідаторам аварії на ЧАЕС на базі районного будинку народної творчості та дозвілля відбувся вечір-реквієм присвячений 26 річниці трагедії. Хвилиною мовчання присутні вшанували тих, хто не повернувся додому живим та покладено корзину з квітами до пам’ятника Т.Шевченка. Заступник голови райдержадміністрації Тетяна Тирон та заступник голови районної ради Микола Гайдук, голови населених пунктів району привітали та нагородили подяками, почесними грамотами райдержадміністрації та районної ради, грошовими винагородами чорнобильців, а працівники будинку культури подарували концертну програму.


28.04.2012 09:40

Заходам, приурочених Дню Перемоги у Вижницькому району ведеться активна робота
Під керівництвом голови райдержадміністрації Василя Ткачука відбулося засідання організаційного комітету з питань підготовки та проведення заходів приурочених Дню Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років у Вижницькому районі. Керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, служб, установ та організацій району, розробили проекти плану заходів по галузях та населених пунктах. Голова в вступному слові підкреслив основні моменти святкування, зазначивши : «що ми маємо зробити все найкраще, з душею та творчим підходом не для галочки, а для того, щоб ветерани відчули нашу честь та шану, як ніколи». Наголосив, що до Дня Перемоги голови первинних організації ради ветеранів населених пунктів мають отримати посвідчення «Радника голови РДА». Надав ряд доручень, зокрема: розробити кошторис Вижницькій міській раді по реконструкції площі біля пам’ятника загиблим у Великій Вітчизняній війні. Зауважено, що керівник району спільно з головою районної ради ветеранів здійснить обстеження ветеранів на дому з метою максимального вирішення проблемних питань. Напередодні 9 травня спільно з заступникам голови райдержадміністрації та соціальними працівниками районного територіального центру з обслуговування одиноких та непрацездатних громадян, розвезуть продуктові набори по домівках ветеранів. По завершенню членами оргкомітету винесено ряд пропозицій: проведення автопробігу, велопробігу та мотопробігу присвячених Дню Перемоги. По населених пунктах, для дітей та молоді прокрутять відео-фільми на тематику Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, а в кожній сільській раді підсилять активізацію роботи куточків пам’яті вшануванню учасників ВВВ.


28.04.2012 09:31

Розпочато підготовку оздоровчої кампанії 2012
У Вижницькій райдержадміністрації з метою належної підготовки організації та проведення відпочинку й оздоровлення дітей влітку 2012 року, за участю керівників відповідних структурних підрозділів райдержадміністрації, організацій, установ району, місцевих закладів оздоровлення та відпочинку, голови профкому працівників освіти, проведено засідання районного Штабу з питання підготовки та проведення літньої дитячої оздоровчої кампанії 2012 року. Обговорено основні напрямки роботи, проблеми та пропозиції. Зокрема: затвердження плану заходів щодо організації літнього відпочинку та оздоровлення дітей в поточному році, організації пришкільних таборів відпочинку, підготовки та проведення тендерних процедур. Йшлося про взаємодію між райдержадміністрацією та координаційною радою профспілок району спрямовану на підвищення соціальних стандартів оздоровлення дітей влітку 2012 року, про вимоги до організації роботи закладів оздоровлення та відпочинку, готовності таборів, спільних заходів до проведення змістовного відпочинку та оздоровлення дітей. Наголошено, що діти-сироти повинні оздоровитися стовідсотково. Керівники відповідних організацій доповідаючи про стан підготовки звернули увагу на необхідності реалізації наступних завдань: про оздоровлення дітей застрахованих осіб у 2012 році, забезпечення у повному обсязі фінансування заходів літнього оздоровлення та відпочинку перш за все тих дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки; створення належних умов для функціонування дитячих пришкільних таборів; забезпечення якісного харчування дітей, медичного обслуговування, за якістю питної води, дотримання правил протипожежної безпеки у закладах відпочинку та оздоровлення. На завершення, вручено дипломи обласної ради профспілок керівникам табору «Юність» та пансіонату «Зелені пагорби» за інноваційний підхід в оздоровчо-виховному процесі, за високий рівень роботи та активну участь у Всеукраїнському огляді профспілок і трудових колективів за кращу організацію в оздоровчій кампанії.


22.02.2012 16:13

Фольклорні колективи 2 шкіл району та роботи 7 кращих авторів представлятимуть район на обласному фестивалі дитячої та юнацької творчості «Чисті роси»
У Вижницькому районі проводився обласний фестиваль дитячої та юнацької творчості «Чисті роси» за номінаціями «Фольклорне мистецтво», «Образотворче та декоративно–ужиткове мистецтво, художні промисли». Мета фестивалю виявлення обдарованих дітей у фольклорному, образотворчому та декоративно–ужитковому мистецтві, художніх промислах; сприяння подальшому розвитку їх обдарувань. У номінації «Фольклорне мистецтво» свою роботу представляли 3 фольклорні колективи (всього 110 учасників) з твором «Різдвяні свята», з обрядовим дійством «Сватання», з фрагментом Вашківецького весілля «Заводини». У номінації «Образотворче та декоративно–ужиткове мистецтво, художні промисли» свої роботи представляли вихованці гуртків декоративно–ужиткового та образотворчого мистецтва, які діють на базі загальноосвітніх закладів району та районного будинку дитячої та юнацької творчості. Роботи були виконані у техніках: вишивка, вироби з бісеру, різьблення та інкрустація по дереву, писанкарство, художнє ткацтво та сучасні види декоративно–ужиткового мистецтва, а також художні твори живопису, графіки. Кращими визнано фольклорні колективи Лукавецької ЗОШ І–ІІІ ст. та Вашківецької ЗОШ І – ІІІ ст., які представлятимуть Вижницький район у м. Чернівці. Всього у номінації прийняло участь 89 учасників. Було відзначено 7 кращих авторів, роботи яких відібрано на заключний етап виставки фестивалю «Чисті роси». Оцінювало учасників журі у складі: 1. Мінченко Тамари Антонівни – методиста з українознавства інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області, Заслуженого працівника освіти України; 2. Шкрібляка Миколи Миколайовича – Заслуженого діяча мистецтв України, голови Чернівецького осередку національної спілки майстрів народного мистецтва України, члена спілки дизайнерів, дизайнера – модельєра; 3. Вовк Надії Миколаївни – методиста вокально – хорового жанру Чернівецького обласного центру естетичного виховання «Юність Буковини», відмінника освіти України; 4. Александровської Ганни Григорівни – методиста образотворчого та декоративно – ужиткового жанрів Чернівецького обласного центру естетичного виховання «Юність Буковини», відмінника освіти України; 5. Дирди Оксани Троянівни – методиста театрального та фольклорного жанрів Чернівецького обласного центру естетичного виховання «Юність Буковини», лауреата премії імені Омеляна Поповича.


15.12.2011 10:35

Навчальний семінар
Представники Чернівецької обласної громадської організації «Буковинська фундація підтримки регуляторної реформи в Україні» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» реалізує проект «Через ефективні громадські ради до розвинутого громадянського суспільства» провели навчальний семінар для членів громадських рад при Вижницькій та Путивльській райдержадміністраціях на тему «Інструментарій впливу громадських на процес реалізації державної політики на місцевому рівні». Презентували Проект, який має на меті посилення впливу громадських рад при районних державних адміністраціях Чернівецької області на процес вироблення і реалізації державної політики на місцевому рівні шляхом підвищення професійного рівня їх членів та налагодження комунікації між ними. Мета, якої полягає в сприянні розвитку системи захисту прав громадян як споживачів державних та комунальних послуг, посилення спроможності громадських організацій щодо вироблення політики та впливу на прийняття політичних рішень із суспільно важливих питань. Члени громадських рад дізналися про арсенал громадського активіста: основні засоби і методи діяльності, громадські ради як інститут громадянського суспільства: загальні засади та форми діяльності, громадський моніторинг та громадську експертизу як механізми контролю за діяльністю органів влади, форми та методи впливу громадськості на процес реалізації регуляторної політики. Експерти провели анкетування, відповіли на запитання учасників семінару та роздали навчальні посібники.


12.12.2011 17:46

На Вижниччині обговорювалися схеми планування територій району
У Вижницькі районній державній адміністрації відбулося обговорення проекту «Схеми планування територій Вижницького району» в складі планування «Схеми планування територій Чернівецької області» за участю голови райдержадміністрації, голів міських, селищної, сільських рад, керівників відповідних структурних підрозділів райдержадміністрації, служб, установ та організацій району. З проектами схем планування територій Чернівецької області, опорним планом, схемою транспорту, проектним планом, схемою інженерних мереж, комплексної оцінки території та проектами районного плану ознайомили: начальник управління охорони природного середовища Чернівецької області Борис Баглей, начальник відділу планування управління регіонального регіонального розвитку містобудування та архітектури Ольга Басараб та начальник відділу біоресурсів заповідної справи та збереження екомережі природного середовища Чернівецької області. Зокрема розповіли, що головною метою є фінансова підтримка в розробці Схеми планування території району, яка сприятиме визначенню стратегії розвитку регіону, сприятиме оновленню містобудівної документації населених пунктів і створить сприятливі передумови для економічного та соціального розвитку району. Визначить потребу у зміні меж населених пунктів, передбачених для містобудівних потреб, застосування територій для забудови та іншого використання, покращиться інвестиційна привабливість району з його перевагою природних та екологічних особливостей.


11.11.2011 09:14

Проведено інвентаризація і визнано роботу по підготовці та проведенні інвентаризації однією з кращих в області
Вчора на базі Вижницької райдержадміністрації в присутності голови райдержадміністрації Василя Ткачука під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації – голова районної інвентаризаційної комісії з проведення технічної інвентаризації захисних споруд цивільної оборони (цивільного захисту) Вижницького району Микола Рощибака проведено розширене засідання районної інвентаризаційної комісії з проведення технічної інвентаризації захисних споруд цивільної оборони (цивільного захисту) Вижницького району.


07.11.2011 17:57

Всеукраїнська акція: «Україна очима редактора» відбулася на Вижниччині
У рамках Всеукраїнської акції «Україна очима редактора» у четвер, 3 листопада, на Вижниччині побували 28 представників засобів масової інформації з Києва та з більшості областей України. Мета заходу - презентація туристично-рекреаційного потенціалу Вижниччини та його популяризації на ринку туристичних послуг в Чернівецькій області, культурної спадщини та виробничих підприємств. Побували на території жіночого монастиря Свято-Праведної Анни, оглянули форелеве господарство с. Банилів, знайомилися з фермерським господарством «Ішхан», в м. Вижниця побачили вироби народного мистецтва в музеї Вижницького коледжу прикладного мистецтва ім. В.Шкрібляка і на завершення ознайомилися з інфраструктурою гірськолижного туристичного комплексу «Мигово». Журналістам вручено довідники, путівники, рекламки про найцікавіші місця району. А також книги головного редактора районної газети «Вижницькі обрії» Ярослави Кибіч. Вижниччину називають Воротами в Карпати - невеликий Буковинський край, що розкинувся в долині швидкоплинного Черемошу. Ці ворота гостинно відчиняються перед кожним хто хоче потрапити в прославлений поетами та співаками край гомінких струмків, що численними водоспадами зриваються з стрімких схилів; тут у віковічних смерекових та букових пралісах заховані печери та величні кам’яні скелі, що надихають гуцулів на розповіді захоплюючих легенд; а мінеральні джерела та цілюще гірське повітря дарують відвідувачам здоров'я та наснагу. Вдале географічне розташування, унікальні природні багатства в поєднанні з самобутнім побутом та культурою місцевих жителів дозволили Вижницькому району стати одним з найпривабливіших куточків України. Район розташований на заході Чернівецької області, в передгір'ї Карпат. Площа району — 903,4 кв.км, що становить 11,2% площі території Чернівецької області. Чисельність населення складає 58,9 тис. чоловік, або 6,2% населення області. Більша частина населення (67,8%) проживає в сільській місцевості. Провідними галузями економіки району є лісова та деревообробна промисловості, які представлені потужними підприємствами «ДП Берегометське ЛМГ» і «Вижницький держспецлісгосп АПК». Сприятлива інвестиційна політика, що проводиться у районі протягом останніх років дозволила суттєво оновити та модернізувати деревообробне обладнання. Серед найбільших промислових підприємств будується завод в селі Іспас з переробки гравійно-піщаної суміші із сухого кар’єру. У районі вже працюють підприємства з заготівлі та переробки грибів, лісових ягід, горіхів. На гірських річках Черемош та Сірет створенні господарства, де у промислових обсягах розводять рибу – форель та осетрових. Малий бізнес представлений підприємцями, що займаються переробкою деревини, торгівлею, виготовленням сувенірів та наданням побутових послуг. В районі функціонує 35 ЗНЗ, 1- школа-сад, 1 –школа-інтернат ім. Н.Яремчука та 20 ДНЗ. Збережена мережа лікарняних закладів – 3 лікарні, 9 амбулаторій та 23 ФАПи. Працюють 73 заклади культури, з них 33 будинки культури і клуби, 35 бібілотек, 5 шкіл мистецтв. Протягом останніх років, значна увага у районі приділялася розвитку соціально-культурної сфери - завершено будівництво шкіл-довгобудів у селі Мигове та Черешенька, проведено реконструкцію школи у селів Карапчів, збудований спортивний зал в селі Банилів, новий будинок культури отримали жителі села Багна. Та найбільше відома Вижниччина як регіон багатопрофільного літнього та зимового лікувально-оздоровчого, культурно-пізнавального спортивного відпочинку та розвитку зеленого туризму і рекреації. Середня висота гір у межах району складає близько 1000 метрів, що робить відпочинок комфортним для всіх відвідувачів. У районі діють сучасний гірськолижний комплекс, пансіонати, оселі зеленого туризму, які пропонують широкий спектр послуг за доступними цінами. Провідним туристичним комплексом не лише району, а й усієї Буковини є туристичний комплекс «Мигове», який пропонує повний спектр туристичних послуг від найбільш екстремальних до сімейного та дитячого відпочинку. Для збереження унікальних природних багатств краю, створення сприятливих умов для найбільш повного ознайомлення з ними створений НПП «Вижницький» в селиші Берегомет. Територією парку проходить чимало цікавих туристських маршрутів різного рівня складності. А хто захоче екстриму, сплав на катамаранах по Черемошу та скелелазіння на 40 метрових скелях Протятого Каміння і Соколиного ока. Взимкунайбільш популярні катання на гірських лижах та сноубордах. Надзвичайно цікавими для гостей району буде знайомство з історико-архітектурною спадщиною, культурою та мистецтвом краю. І розпочинати його варто з Вижницького коледжу прикладного мистецтва, який був заснований у 1905 році славетним родом Шкрібляків. При коледжі діє музей, де можна ознайомитися з найкращими роботами, що вироблені студентами коледжу. У присілку Вижниці – Рівні, в родинній хаті діє музей народного артиста України Назарія Яремчука. До когорти видатних краян слід віднести Василя Михайлюка (композитора з Вашківців, автора славнозвісної "Черемшини"), письменника Йосифа Бурга, Темістокля Вірсту - художника (Париж) уродженця с. Іспас, Георгія Гараса - художника-орнаменталіста, Олену Гасюк - заслуженого майстра народної творчості України. Свого часу Вижниччину відвідували Леся Українка, Іван Франко, Ольга Кобилянська, Михайло Грушевський. Широко відомі в Україні і за її межами народні самодіяльні ансамблі танцю "Смеречина" та “Черемшина”, вокальний колектив “Смерічка”, а також команда КВН «Торнадо-люкс» та «Стоп-кадр», які прославляють наш край далеко за межами області та України. Наша гордість - «Вашківецька Маланка» - театралізоване дійство, що проводиться 13-14 січня у місті Вашківцях. Влітку проходить фестиваль родинної творчості «Калинові обереги», міжнародний дитячий вокально-хореографічний фестиваль «Перлина Черемошу», раз на 5 років зустрічає Вижниця Міжнародний гуцульський фестиваль. Але коли б ви не приїхали на Вижниччину – влітку чи взимку, налагоджувати бізнес чи відпочивати – Вас тут завжди радо зустрінуть.


23.09.2011 20:45

ПОЖЕЖУ ВЧАСНО ЛІКВІДОВАНО
У приміському потязі сполученням Чернівці-Вижниця сталася пожежа у робочому відсіку тепловоза. На місце події одразу виїхали рятувальники Вижницького районного відділу управління МНС в Чернівецькій області, пожежна команда села Іспас, начальник цивільного захисту району, голова Вижницької районної державної адміністрації Василь Ткачук та заступник голови районної ради Микола Гайдук. За лічені хвилини вогнеборці загасили пожежу. Завдячуючи їх оперативності та майстерності вдалося врятувати тепловоз та не допустити поширення вогню на вагони. Ніхто з пасажирів потяга, а в переважній більшості це були студенти хімічного факультету Чернівецького національного університету, які їхали до Вижниці на відпочинок не постраждали. Районною владою для студентів були організовані автобуси, які безпечно відвезли їх до місця призначення.


08.07.2010 16:56

БЛАГОДІЙНИЦТВО
Благодійний рахунок для Свято-Георгіївської церкви в смт.Берегомет, яка повністю зруйнована під час пожежі 16.06.2010 р. р/р 260003013329 МФО 356345 код 21439438 в Вижницькому відділенні № 6792 ВАТ «ДОБ України» Призначення: благодійне.


22.12.2009 15:08

Пенсійний фонд України з 1 січня 2010 року змінює порядок та форму подання звітності!
Пенсійний фонд України з 1 січня 2010 року, для оптимізації системи звітності, запроваджує новий порядок звітності до органів Фонду. Замість подачі щомісячного розрахунку сплати страхових внесків (Додаток 23) та щорічних даних до системи персоніфікованого обліку запроваджується єдиний звіт страхувальника до Пенсійного фонду, який включатиме персональні дані про осіб та відповідні розрахунки страхових внесків, які страхувальник повинен сплатити.


Tеми