Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Вижницький район

Новини району ( Інформаційна політика )

08.09.2016 12:22

10 міфів про субсидії
10 міфів про субсидії 10 міфів про субсидії


08.09.2016 12:22

Економ сімейний бюджет - оформляй субсидію!
Економ сімейний бюджет - оформляй субсидію! Економ сімейний бюджет - оформляй субсидію!


17.06.2014 17:02

Відбулося спільне засідання колегій райдержадміністрації та районної ради
Сьогодні, 17 червня, за керівництва голови районної державної адміністрації Михайла Андрюка та голови районної ради Олександра Гриндея відбулося спільне засідання колегії райдержадміністрації та колегії районної ради.


13.11.2013 14:38

Підсумки роботи ДПІ у Вижницькому районі за січень-жовтень 2013 року
Основним завданням колективу Державної податкової інспекції у Вижницькому районі є забезпечення стабільного наповнення бюджетів усіх рівнів на принципах партнерства та довіри. Завдяки спільним зусиллям платників та працівників ДПІ за січень-жовтень 2013 року до зведеного бюджету надійшло 45626,1 тис. грн. податків і зборів, індикативні показники виконані на 104,5 відсотка. До державного бюджету мобілізовано 12946,5 тис. грн., а це більше минулорічних надходжень (без врахування рентної плати та плати за надра) на 500,0 тис. грн., зокрема: по податку на прибуток на 634,0 тис. грн., податку на додану вартість на 270,7 тис. грн.. У жовтні поточного року індикативні показники загального фонду державного бюджету виконані на 100,6 відсотка. Місцеві бюджети впродовж 10 місяців поточного року отримали від платників 32679,6 тис. грн., доведені завдання виконані на 108,8 відсоткa, індикативні показники виконані по всіх платежах. Забезпечено виконання розрахункової бази місцевого бюджету по: податку на доходи фізичних осіб – на 101,1 відс., податку на прибуток - на 128,7 відс., збору за спеціальне використання лісових ресурсів - на 125,2 відс., платі за користування надрами - на 127,5 відс., платі за землю - на 106,5 відс., єдиному податку - на 117,7 відсотка. В порівнянні з минулим роком надходження податків і зборів до місцевих бюджетів зросли на 2529,9 тис. грн., зокрема: по податку на доходи фізичних осіб - на 1819,9 тис.грн. (або на 9,2 відс.); платі за землю - на 248,5 тис.грн.(або на 6,5 відс.); єдиному податку - на 519,7 тис. грн. (або в 1,2 рази). У результаті проведеного фахівцями ДПІ комплексу заходів, податковий борг до зведеного бюджету протягом 10 місяців поточного року скорочено на 1911,3 тис.грн. Сьогодні колектив податкової інспекції працює у напрямках: залучення додаткових резервів надходжень, руйнування схем мінімізації податкових зобов’язань, легалізації трудових відносин, підвищення рівня податкового сервісу та партнерських відносин з платниками та забезпеченні стабільних надходжень єдиного соціального внеску.


13.11.2013 14:37

Громадянам про ризики нелегального працевлаштування
Цивілізоване оформлення трудових відносин між працедавцями і найманими працівниками та виплата заробітної плати не менше мінімальних соціальних стандартів є надзвичайно актуальним та важливим питанням сьогодення. Слід розуміти негативну сторону виплати заробітної плати в „конвертах”. Роботодавець на свій розсуд виплачує кошти працівнику стільки і доти, поки вважає це за потрібне. Для працівника „конверти” послаблюють власний соціальний захист. Адже працівник повністю беззахисний перед роботодавцем, усна домовленість жодним чином не фіксується юридично, відсутні докази на підтвердження дійсного розміру заробітної плати та трудового стажу. Звертаємо увагу всіх роботодавців, які використовують найману працю, з проханням усвідомити свою відповідальність перед працівниками та легалізувати трудові відносини у відповідності до чинного законодавства. Не чекайте проведення перевірки, пам’ятайте, що ухилення від сплати податків шляхом використання нелегальної найманої праці тягне фінансову, адміністративну та кримінальну відповідальність. Стосовно порушень при оформленні на роботу та виплаті зарплати громадяни можуть звертатись за телефоном 2-12-80.


13.11.2013 14:36

Наші „права та обов’язки” – спільна справа
В рамках Всеукраїнської акції «Права та обов’язки», 7 листопада, у Центрі обслуговування платників Державної податкової інспекції у Вижницькому районі протягом усього дня відвідувачам вручалась брошура під назвою «Права та обов’язки платника податків та контролюючих органів», розроблена Міністерством доходів і зборів України. По завершенні презентації друкованої продукції, бажаючі мали нагоду особистого спілкування з керівництвом ДПІ у Вижницькому районі – начальником інспекції Андрієм Угрином та першим заступником Валерієм Додяком. Більшість учасників заходу оцінили брошуру за її високу якість та наявність для них цінної інформації. Адже крім „прав та обов’язків платників та контролюючих органів” є перелік контактів з: офіційним веб-порталом Міністерства доходів і зборів України, Інформаційно-довідковим департаментом, „гарячою лінією” Міндоходів „Пульс” та Акредитованим центром сертифікації ключів. Наразі, акція проходила в гарячу пору подання платниками звітності, і фахівці ЦОПу вручили чимало брошур, які в подальшому розповсюджуватимуть під час різнопланових заходів з податкової тематики – семінарів, засіданнях „круглого столу”, тематичних зустрічах та практикумах. Проведення Всеукраїнської акції по розповсюдженню тематичної продукції в Центрі обслуговування платників у Вижницькому районі стало приємною нагодою для чергового діалогу „міндоходівців” з краянами та способом донесення до них важливої та необхідної інформації.


13.11.2013 14:35

Звертаємо увагу платників на нові довідники пільг!
Державна податкова інспекція у Вижницькому районі звертає увагу платників на введення в дію Довідника № 67/1 податкових пільг, що є втратами доходів бюджету та Довідника № 67/2 – інших податкових пільг станом на 01.09.13 року. Відповідно до наказу Міністерства доходів і зборів України від 16.07.2013 року № 274 „Про формування звітності щодо податкових та митних пільг” (із змінами та доповненнями) Довідники пільг розміщені на веб-порталі Міністерства доходів і зборів України.


06.11.2013 12:23

Ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами можна отримати у Центрі обслуговування платників ДПІ у Вижницькому районі
Центром обслуговування платників Державної податкової інспекції у Вижницькому районі продовжуються створюватись зручності для платників та максимально зосереджується увага фахівців інспекції до надання послуг усім відвідувачам. Повідомляємо суб’єктів господарювання про останні новації у сфері ліцензування - відтепер заяву та відповідні документи для отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами можна подати, а потім, відповідно, і отримати ліцензію у Центрі обслуговування платників за місцем провадження торговельної діяльності. Документи, що є підставою для видачі ліцензії подаються в одному примірнику в копіях, засвідчених нотаріально або органом, який видав оригінал документа, та приймаються за описом, копія якого видається заявникові за підписом уповноваженої особи із зазначенням дати приймання документів. Підготовлені до видачі оригінали ліцензій, дублікати ліцензій видаються суб’єкту господарювання або передаються уповноваженій особі ЦОПу для видачі суб’єкту господарювання не пізніше 10 календарних днів від дня одержання документів. Центр обслуговування платників Державної податкової інспекції у Вижницькому районі: м.Вижниця, вул.Буковинська,14, телефон 2-25-65, скайп-зв'язок „ДПІ у Вижницькому районі”.


06.11.2013 12:22

Зверненням громадян – першочергова та особлива увага!
Одним із засобів захисту своїх прав та законних інтересів, які закріплено основним законом держави, є звернення громадян. Ключовими завданнями в організації роботи з розгляду звернень громадян Державної податкової інспекції у Вижницькому районі є забезпечення постійного зв'язку з громадянами та вирішення їх життєво важливих проблем. З урахуванням норм Закону України «Про звернення громадян», заходом з реалізації конституційного права на звернення є організація та проведення керівним складом ДПІ особистих прийомів, які здійснюються згідно затвердженого графіку в установлені дні та години. В приймальні громадян, заявники можуть отримати допомогу у вирішенні проблемних питань, мають змогу висловити свої зауваження та пропозиції що стосуються компетенції органів Міндоходів, а фахівці податкової інспекції, в свою чергу, - кваліфіковано та оперативно відреагувати на них. Впродовж січня - жовтня 2013 року на особистий прийом до ДПІ у Вижницькому районі завітало 84 особи, найбільше їх цікавили питання: оподаткування підприємницької діяльності (14 звернень), податок на доходи фізичних осіб (13 звернень), податок на додану вартість – 10, плата за землю – 9, РРО та Коро – 8, питання податкової звітності та видачі облікових номерів платників – відповідно по 6 та ін. Загалом начальник податкової інспекції здійснив 19 особистих прийомів, з них 7 - здійснено шляхом виїздів до населених пунктів району; заступниками начальника – 20, з яких 8 – виїзних, решта 30 особистих прийомів громадян проведені іншими посадовими особами ДПІ. Усі 84 звернення громадян кваліфікуються: за ознакою – первинні, за видами – заяви, за суб’єктом – індивідуальні, за результатами розгляду – усно роз’яснені в терміни згідно законодавства. На адресу інспекції за вказаний період надійшло 12 письмових первинних індивідуальних заяв - звернень. З них: позитивно вирішено – 3, надано роз’яснення на 2 звернення, 6 звернень повернуто з причин неналежно оформлення та 1 відмовлено від розгляду так як не належало до компетенції органів Міндоходів. Фахівці ДПІ прагнуть аби всі питання вирішувались в робочому порядку, а заявники отримували детальні роз’яснення на поставлені запитання та конкретні шляхи вирішення порушених ними проблем. Інформацію та консультації щодо порядку та термінів розгляду звернень в органах Міндоходів та стосовно особистого прийому громадян посадовими особами ДПІ у Вижницькому районі Ви можете отримати в Центрі обслуговування платників за адресою: м.Вижниця, вул.Буковинська, 14 або за телефоном 2-25-65.


06.11.2013 12:21

Нові правила оподаткування нерухомості
В Україні, з 4 серпня поточного року почали діяти нові правила сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, згідно Закону України від 04.07.2013 року № 403, який вніс зміни до діючої редакції статті 265 Податкового кодексу України. Відтепер, розрахунок податку буде здійснюватися за принципом «сукупної житлової площі». До прикладу, якщо у Вас є дві квартири, то податок буде нараховуватися не по кожній квартирі окремо, а по сукупній площі обох квартир. Переглянуто розміри житлової нерухомості, яка пільгуватиметься. Не сплачуватимуть податок власники квартир, якщо їх загальна житлова площа не перевищує 120 квадратних метрів. "Пільгова площа" для власників будинків визначена у розмірі 250 квадратних метрів незалежно від їх кількості. Якщо у власника є і квартира, і будинок загальною житловою площею до 370 квадратних метрів, він також не сплачуватиме податок на нерухомість. Однак, є умова - пільга власнику об’єктів не надається, якщо такі об’єкти оподаткування використовуються ним для одержання доходів (надаються в оренду, лізинг або використовуються у підприємницькій діяльності). Ставки податку будуть диференційовані – від 1 до 2,7% мінімальної заробітної плати: - для квартир - не більше 1 відсотка мінімальної заробітної плати (м.з.п), житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів, у разі перевищення ставка становитиме 2,7 %; - для будинків - не більше 1 відсотка м.з.п., житлова площа яких не перевищує 500 кв. метрів, у разі перевищення – 2,7 %; - для квартир та будинків – 1 відсоток м.з.п., житлова площа яких не перевищує 740 кв. метрів, у разі перевищення – 2,7 %. Фізичні особи сплачуватимуть податок за місцем податкової адреси (місцем реєстрації), а не за місцезнаходженням об‘єктів нерухомості. Податок на нерухомість не будуть сплачувати фізичні особи, які відповідно до закону мають статус багатодітних або прийомних або малозабезпечених сімей, опікунів, піклувальників дітей, діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти-інваліди, які виховуються одинокими матерями (батьками). Власники житлової нерухомості – фізичні особи податок за 2013 рік сплачуватимуть до бюджету у 2014 році. Податкові повідомлення-рішення про нараховані суми податку на нерухоме майно за 2013 рік фізичні особи отримають до 1 липня 2014 року і зобов’язані будуть його сплатити до 29 серпня 2014 року. Державна податкова інспекція у Вижницькому районі запрошує до кінця 2013 року з‘явитися до податкових інспекцій за місцем податкової адреси (прописки) тих громадян-власників квартир та/або будинків, у яких житлова площа об‘єктів житлової нерухомості перевищує пільгову (для звірки об‘єктів житлової нерухомості, розмірів житлової площі таких об‘єктів та прав власності на таке нерухоме майно).


06.11.2013 12:20

Про право кожного на доступ до публічної інформації
Органи Міндоходів забезпечують доступ громадян до публічної інформації відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації», який визначає порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації та інформації, що становить суспільний інтерес. У Центрі обслуговування платників ДПІ у Вижницькому районі створені всі умови для реалізації особами права на доступ до публічної інформації, своєчасного та якісного обслуговування платників. Оформлено інформаційний стенд та обладнане місце для роботи з документами, де громадяни можуть ознайомитись з вимогами Закону України „Про доступ до публічної інформації”, дізнатись про порядок складання, подання запиту на інформацію та оскарження рішень розпорядників інформації. На адресу податкової інспекції протягом 10 місяців поточного року надійшов 1 запит на публічну інформацію від фізичної особи. Відповідно до статті 20 Закону запит вчасно розглянутий фахівцями інспекції та письмово відмовлений, так як запитувача цікавила інформація, яка не знаходиться у володінні ДПІ у Вижницькому районі та не відноситься до компетенції органів Міндоходів. Відповідь надана у встановлений законодавством термін. З усним запитом щодо процедури та порядку подання запитів на інформацію запитувачі можуть звернутись за телефоном (03730) 2-12-05, особисто та письмово за адресою ДПІ: м.Вижниця, вул.Буковинська,14.


06.11.2013 12:19

ДПІ у Вижницькому районі нагадує платникам коли і як звітувати та сплачувати податки
Відповідно до вимог статей 49 та 57 Податкового кодексу України платники, які звітують за квартал або календарне півріччя подають податкові декларації протягом 40 календарних днів, що настають за останнім днем звітного (податкового) кварталу (півріччя). При цьому, якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається наступний за вихідним або святковим операційний (банківський) день. Натомість, термін сплати податків і зборів, у такому випадку, не переноситься. Тобто, платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації. Така сума сплачується протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку подання податкової декларації. Отож, останнім днем подання податкової декларації за третій квартал поточного року або за дев’ять місяців 2013 року буде 11 листопада 2013 року (понеділок). Останнім днем сплати суми податкового зобов’язання зазначеного у податковій декларації – 19 листопада 2013 року (вівторок). Зверніть особливу увагу на те, що 8 листопада (у п’ятницю) закінчується строк подання звіту про суми податкових пільг за дев’ять місяців 2013 року.


23.10.2013 17:09

Єдиний соціальний внесок – можливості електронного звітування
Адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з 1 жовтня 2013 року проводиться Міністерством доходів і зборів України. Звіти про суми нарахованого єдиного соцвнеска можна надсилати до органів Міндоходів в електронному вигляді, використовуючи безкоштовні електронні цифрові підписи від АЦСК ІДД Міндоходів та відповідне програмне забезпечення. Щороку все більше платників переконуються, що подання електронної звітності – це максимальні переваги при мінімальних затратах. Отож, щоб виготовити безкоштовні ключі електронного цифрового підпису звертайтесь до сектора реєстрації користувачів Головного управління Міндоходів у Чернівецькій області за адресою: м. Чернівці, вул. Червоноармійська, 200 «А», кабінет 110, телефон (0372) 51-43-79. Фахівці Центру обслуговування платників Державної податкової інспекції у Вижницькому районі надають консультації та практичну допомогу по заповненню пакету документів для виготовлення електронних ключів. Адреса: м.Вижниця, вул. Буковинська, 14, режим роботи: у будні - з 09.00 год. до 20.00 год., у суботу - з 09.00 год. до 16.00 год., вихідний день – неділя. Контактний телефон – (03730) 2-25-65, скайп-зв’язок – з понеділка по п’ятницю з 14.00 год. до 16.00 год. за адресою „ДПІ у Вижницькому районі”.


23.10.2013 16:46

Залишайте «конверти» для листування
Конституція держави гарантує кожному громадянину право на працю. За виконану роботу власник або уповноважений ним орган зобов’язаний виплатити працівникові заробітну плату. Винагорода за виконану роботу є основним джерелом формування доходів сімей працюючих громадян сьогодні та основною при розрахунку їм пенсії в майбутньому. Ефективний розвиток соціально-трудових відносин у суспільстві цілком залежить від додержання роботодавцем та найманим працівником вимог законодавства про працю, сумлінного виконання кожним з них трудових обов’язків, використання прав і гарантій, передбачених законодавством. На жаль, однією з найболючіших проблем сьогодення залишається використання праці „нелегалів”, недостовірний облік роботодавцями робочого часу, виплата працівникам заробітної плати нижче мінімально встановленого розміру. Працівник, отримуючи неофіційну заробітну плату, повністю беззахисний перед роботодавцем. Незареєстровані належним чином працівник ризикує залишитися без права на отримання пільг та виплат, гарантованих державою, особливо при нарахуванні пенсії. Роботодавцям слід дотримуватись трудового законодавства, слід відмовитись від виплат зарплати „в конвертах” та в найкоротші терміни зареєструвати належним чином трудові відносини зі своїми працівниками. Нагадаємо, що Законом України за №5515-VI від 06.12.2012 року „Про Державний бюджет України на 2013 рік” мінімальна заробітна плата з 01.01.2013 року встановлена у розмірі 1147,00 грн., з 01.12.2013 - 1218,00 грн.


23.10.2013 16:42

Завітайте за послугами до Центру обслуговування платників ДПІ у Вижницькому районі
Вже півтора року на базі Державної податкової інспекції у Вижницькому районі діє Центр обслуговування платників, який розпочав свою роботу одним із перших в області. Як відомо, основними завданнями по створенню аналогічних Центрів по всій Україні є своєчасне забезпечення платників якісними послугами, спрощення та оптимізація процедур з надання таких послуг; забезпечення повної обізнаності платників щодо змін у податковому законодавстві та зменшення витрат, пов’язаних із виконанням податкових зобов’язань. Це принципово новий, партнерський рівень відносин органів Міністрерства доходів і зборів України зі суб‘єктами господарювання. Центр обслуговування платників користується неабияким попитом як серед вижничан, так і непересічних жителів району. Статистика наданих відвідувачам послуг протягом 2013 року вказує на високу інтенсивність та результативність його функціонування. Загалом, фахівцями ЦОПу видано понад 400 довідок; 2230 осіб отримали картки про присвоєння реєстраційних номерів з Державного реєстру фізичних осіб; до паспортів 115 громадян внесено відповідні відмітки про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером; видано суб’єктам господарювання 92 торгових патенти, отримано 106 свідоцтв платника єдиного податку; зареєстровано 124 книги обліку доходів і витрат платникам єдиного податку та 79 книг загальникам, надано 130 консультацій, більшість з яких стосувались тематики подання електронної звітності та виготовлення електронних цифрових підписів, та ін. Попри надання відвідувачам Центру індивідуальних послуг, для підвищення комфорту, з вересня поточного року запроваджено новацію – надання фахівцями консультацій скайп - зв’язком. На сьогодні кожен працівник прагне підвищити свій рівень роботи, і результатом цього є відсутність від громадян зауважень на дії фахівців Центру та щодо якості отриманих послуг. Загалом адміністративні, інформаційні та консультаційні послуги надаються за адресою: м.Вижниця, вул. Буковинська, 14, в наступному режимі: у будні - з 09.00 год. до 20.00 год., у суботу - з 09.00 год. до 16.00 год., вихідний день – неділя. Контактний телефон – (03730) 2-25-65, скайп-зв’язок – з понеділка по п’ятницю з 14.00 год. до 16.00 год. за адресою „ДПІ у Вижницькому районі”.


Tеми