Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Вижницький район

Новини району ( Інформації )

01.03.2017 11:15

Служба зайнятості допомагає школярам обрати майбутню професію
Майбутня професія – серйозний крок, готуватися до якого варто готуватися заздалегідь. Тому спеціалісти служби зайнятості систематично проводять профорієнтаційні заходи для школярів загальноосвітніх шкіл області, на яких розширюють уявлення дітей про затребувані ринком професії, допомагають визначити базові нахили, уміння та здібності. «Сучасний світ вимагає вміння швидко орієнтуватися на ринку праці, а добробут залежить від спроможності якісно виконувати ту чи іншу роботу. Це потрібно виховувати змалечку, зі шкільної парти», – повідомив директор обласного центру зайнятості Роман Криган. З початку року фахівці служби зайнятості для учнівської молоді провели майже 80 заходів, під час яких охоплено 2500 учнів шкіл. Профорієнтаційні уроки, акції «Випускник», професіографічні екскурсії, ярмарки професій та дні відкритих дверей – далеко не повний перелік пропонованих центрами зайнятості заходів для учнівської молоді. «Під час таких заходів учням роз’яснюють важливість визначення професійного майбутнього, а також надають оперативну інформацію щодо стану ринку праці як на Буковині, так і в Україні, проводять екскурсії на підприємства. А для початкових класів профорієнтація проводиться в інтерактивній формі», – каже Роман Криган.


23.02.2017 11:41

На Буковині стартував проект для молоді «Планування кар’єри – запорука успішного майбутнього»
Щороку певна частина випускників професійно-технічних і вищих навчальних закладів звертається до центрів зайнятості краю за сприянням у пошуку роботи. Для упередження молодіжного безробіття, підвищення конкурентоспроможності юнаків і дівчат із дипломами на ринку праці та якнайшвидшого працевлаштування молодих фахівців Чернівецька обласна служба зайнятості впроваджує проект «Планування кар’єри – запорука успішного майбутнього». Його завдання – навчити молодь сучасних технологій пошуку роботи. Про це повідомляє директор обласного центр зайнятості Роман Криган. – Молодь прагне працювати. Однак через брак досвіду, причому не тільки професійного, а й життєвого, їй важко нарівні з іншими конкурувати на ринку праці. Тому служба зайнятості постійно приділяє особливу увагу безробітним молодим людям й тим, хто ще навчається, та підтримує їхнє прагнення до роботи, – наголошує Роман Криган. Молоді люди знайомляться з сучасними методами пошуку роботи, розглядають портфоліо, детально зупиняються на особливостях складання резюме, отримують поради й практичну допомогу в записі відео-резюме та основні правила співбесіди з роботодавцем. Фахівці служби зайнятості пропонують майбутнім випускникам буклети, в яких міститься вичерпна інформація щодо пошуку роботи. У рамках проекту до заходів, спрямованих на популяризацію сучасних технологій пошуку роботи, планується залучити всі професійно-технічні навчальні заклади області.


21.02.2017 18:00

Кількість безробітних зменшилася на 16%
Станом на 1 лютого 2017 року порівняно з відповідною датою минулого року кількість безробітних становила 429 тис. та зменшилася на 16%. Кількість осіб, які отримують допомогу по безробіттю, скоротилася на 15% (до 351 тис. осіб). Дані щодо безробіття не коректно порівнювати з показниками попередніх місяців, оскільки ринку праці притаманні сезонні коливання. Кількість зареєстрованих безробітних щорічно має пікові періоди зростання - з листопада попереднього року до березня наступного року. Станом на 1 січня 2017 року кількість безробітних становила 391 тис. осіб, на 1 грудня 2016 року – 338 тис. осіб. Станом на 1 січня 2016 року кількість безробітних становила 491 тис. осіб, станом на 1 грудня 2015 року – 434 тис. осіб. В цілому ситуація на ринку праці у поточному році характеризується позитивною динамікою. Кількість роботодавців, які співпрацювали з центрами зайнятості, зросла на третину та становила 39 тис. Кількість вакансій у базі даних служби зайнятості збільшилася на половину - до 115 тис. Кількість осіб, забезпечених роботою, становила до 47 тис., що на третину більше, у порівнянні з січнем 2015 року. При цьому більше половини з них працевлаштувалися оперативно до надання статусу безробітного. Кількість осіб, поінформованих про масове вивільнення, зменшилася на чверть (до 29 тис. осіб). Кількість фізичних осіб-підприємців, які припинили діяльність та зареєструвалися державній службі зайнятості як безробітні з початку 2017 року, становила 3,2 тис. Майже всі вони отримують допомогу по безробіттю у мінімальному розмірі (544 грн.), адже не сплачували єдиний соціальний внесок.


21.02.2017 08:41

Проведено міні-ярмарок вакансій
Проведено міні-ярмарок вакансій Фахівці Вижницького районного центру зайнятості тісно співпрацюють з роботодавцями щодо вирішення питання задоволення кадрової потреби. Одним з дієвих засобів вирішення мобільного та якісного укомплектування наданих роботодавцями вакансій є проведення міні-ярмарок вакансій. Такий захід відбувся в районному центрі зайнятості 16 лютого 2017 року, в якому взяли участь ПП «Ковалі», ТОВ «Укрпол інвест», ФОП Данилюк Р.В. та ФОП Лучик М.С. На міні-ярмарку були представлені 11 вакансій. Захід відбувся за участю директора обласного центру зайнятості Кригана Р.В. та його заступника Кожолянко Л.М. Директор Вижницького районного центру зайнятості Никифоряк Ю.П. у вступному слові зазначив, що основна мета даного заходу надати інформацію шукачам роботи про наявність вільних робочих місць на території району, сприяти прямому контакту тих, хто пропонує роботу, і тих, хто її шукає. Криган Р.В. підкреслив, що така форма роботи служби зайнятості, як проведення міні-ярмарків вакансій є досить доцільною, оскільки допомагає громадянам віднайти потрібного роботодавця, а роботодавцям – здійснити підбір необхідних спеціалістів. Кожолянко Л.М. зауважила, що на даному заході шукачі роботи ознайомлюються з діяльністю підприємств, критеріями відбору, вимогами до кандидатів, та що дуже важливо, спілкуються з роботодавцями та можуть особисто надати їм своє резюме, що дасть змогу оперативно укомплектувати вакансії, а безробітним отримати підходящу роботу. Заступник директора Вижницького РЦЗ Григоряк Т.Д. представила безробітним роботодавців та запропонувала всім присутнім особисто поспілкуватися з ними. Шукачі роботи отримали інформацію про умови працевлаштування, соціальні гарантії, перспективні вакансії, можливості кар’єрного росту, а також буклети та інформаційні матеріали про соціальні послуги державної служби зайнятості. На міні-ярмарку для роботодавців були створені належні умови для зручного проведення співбесіди з претендентами на робочі місця. За результатами проведеного заходу троє безробітних виявили бажання відвідати виробництво ТОВ «Укрпол інвест» та обговорили можливість подальшого стажування на робочому місці та працевлаштування. Дві особи зацікавилися пропозицією роботи у ФОП Данилюк Р.В. Усі бажаючі залишили свої резюме для подальшої співпраці.


14.02.2017 14:35

У державній службі зайнятості запроваджено електронну чергу реєстрації безробітних
З січня 2017 року особи, які шукають роботу, та безробітні мають можливість скористатись унікальним сервісом електронних послуг. За допомогою Інтернету можна записатись на індивідуальний прийом до фахівця центру зайнятості без попереднього відвідування центру зайнятості. На порталі Державної служби зайнятості www.dcz.gov.ua у розділі «Електронні послуги» http://www.dcz.gov.ua/EReception/#/appointment громадянам України став доступним сервіс «Електронна черга реєстрації безробітних». Про це повідомив директор Чернівецького обласного центру зайнятості Роман Криган. «Скориставшись цією послугою, громадяни можуть записатись на прийом до фахівця для отримання консультації, перший прийом для осіб, які не перебувають на обліку в центрі зайнятості та мають бажання звернутись до центру зайнятості для пошуку роботи» - зазначив посадовець. За словами директора обласного центру зайнятості, така новація дозволить економити час шукачів роботи. У разі, якщо особа зарезервувала для себе час, їй не потрібно отримувати талон на відвідування, а необхідно безпосередньо звернутись до фахівця центру зайнятості у зарезервований час. На табло у секторі самостійного пошуку роботи відобразиться запрошення з номером талону на робоче місце, про які особа буде повідомлена під час запису на прийом засобами електронної черги.


03.10.2016 11:17

ДЕРЖЕНЕРГОНАГЛЯД ІНФОРМУЄ
Останні дві зими були одними з найважчих в історії енергетики України. Через брак енергоресурсів проблеми виникали як з теплом, так і з електроенергією. Кризова ситуація в паливно-енергетичному комплексі України, що може виникнути внаслідок дефіциту палива і гідроресурсів вимагає від інспекції Держенергонагляду в Чернівецькій області здійснення постійного контролю за режимами споживання електричної енергії та потужності, зменшенням аварійності на енергообладнанні постачальників електричної і теплової енергії та соціально-важливих суб'єктів господарювання області. З метою організації належної та своєчасної підготовки енергетичних господарств підприємств, установ та організацій до роботи в осінньо-зимовий період 2016-2017 років, Держенергонагляд вважає за необхідне звернути увагу керівників суб’єктів відносин у сфері теплопостачання, суб'єктів електроенергетики і споживачів електричної енергії, що тільки чітко спланована, фінансово, технологічно та організаційно забезпечена робота може гарантувати стале та надійне функціонування енергетичних господарств в осінньо-зимовий період. Керівники окремих суб'єктів господарювання вважають, що це особиста справа як буде підготовлено енергогосподарство підприємства до роботи в осінньо-зимовий період, не розуміючи, що рівень підготовки електроустановок вище 1000 вольт значною мірою впливає на надійність електропостачання інших споживачів, тому що всі електричні мережі пов'язані між собою. При аварії в таких електроустановках, за умови їх незадовільного стану чи відмови пристроїв захисту, аварія може перейти у магістральні електромережі, відключення яких може призвести до значних матеріальних збитків, як державних установ так і споживачів. Тому всі проблеми, які пов’язані з надійністю електропостачання окремих споживачів, пов'язані з енергетичною безпекою держави, і це повинні розуміти всі посадові особи. Держенергонаглядом у травні-серпні 2016р. листами і через засоби масової інформації надавалась інформація щодо заходів, які необхідно виконати суб`єктами господарської діяльності до початку осінньо-зимового періоду. Щорічно перед початком осінньо-зимового періоду інспекцією проводяться обстеження всіх соціально-важливих споживачів електричної і теплової енергії (медичні заклади, житлово-експлуатаційні організації, підприємства теплокомунальної енергетики, підприємства водопостачання та водовідведення, підприємства транспортного обслуговування населення, об`єкти електрозв`язку, навчальні, дошкільні, спортивні заклади і заклади культури), тепло- та електропостачальних організацій. На жаль, не всі суб`єкти господарської діяльності вчасно виконують приписи, а тому інспекція вимушена застосовувати до споживачів штрафні санкції, а осіб винних в невиконанні приписів притягати до адміністративної відповідальності. Тому просимо Вас, керівників суб'єктів господарювання, не доводити ситуацію до застосування штрафних санкцій, а вчасно та самостійно проводити роботи по приведенню документації та технічного стану обладнання до вимог нормативних документів. Іншим, не менш важливим та пріоритетним завданням Держенергонагляду є запобігання застосуванню в осінньо-зимовий період протиаварійних графіків відключень споживачів. Посприяти забезпеченню сталого функціонування об'єднаної енергетичної системи України можуть і споживачі, раціонально регулюючи режими споживання електричної енергії. Зокрема - зменшуючи споживання електричної потужності в години максимальних навантажень Об'єднаної енергетичної системи України та збільшуючи навантаження на електромережі у нічні години доби. В Україні для розрахунків за електричну енергію діє спеціальний механізм, що дає можливість позитивно впливати на форму добового графіка навантаження. Це - тарифи, диференційовані за періодами часу. За ринкових умов господарювання цей інструмент є одним з найбільш ефективних засобів управління попитом на споживання електричної потужності. З метою сприяння роботі енергосистеми України споживачам пропонується перехід на розрахунки за тарифами, диференційованими за періодами часу. Застосування таких тарифів дозволить дієво заощадити грошові кошти в оплаті за електроенергію, за умови здійснення наступних заходів: для населення: - використання більшого обсягу електричної енергії в нічні години доби; - незастосування енергоємних електроприладів у період з 8 до 11 години та з 17 до 22 години; для споживачів: - перенесення часу роботи підприємств, які працюють в одну зміну, на нічні години доби, для тих, які працюють у першу та другу зміни - перенесення роботи другої зміни на нічні години доби; - незастосування енергоємного обладнання як для опалення, так і в технологічних процесах у період з 8 до 11 години та з 17 до 22 години; - зниження підприємствами з безперервним циклом роботи навантаження у період з 8 до 22 години доби. Самостійне впровадження споживачами зазначених заходів забезпечить зменшення нерівномірності добового графіка навантаження об'єднаної енергетичної системи України, збільшить стійкість роботи вітчизняної енергосистеми та дозволить зменшити вартість виробництва електроенергії тепловими електростанціями. Перейти на дифтарифи нескладно - для цього слід лише звернутись до місцевої електропостачальної організації із відповідною заявою.


27.09.2016 10:46

З початку року служба зайнятості працевлаштувала 117 учасників АТО
З початку року служба зайнятості працевлаштувала 117 учасників АТО За 8 місяців цього року в центрах зайнятості Чернівецької області перебували на обліку 965 учасників АТО, з них вдалося працевлаштувати 117 осіб. Про це під час прес-конференції повідомив в.о. директора Чернівецького обласного центру зайнятості Роман Криган «Служба зайнятості, одна із тих соціальних установ, яка докладає чимало зусиль для адаптації до умов мирного життя демобілізованих учасників АТО. Після кожної демобілізації їх кількість збільшується, а наше завдання допомогти їм не розгубитися на ринку праці та знайти роботу не тільки роботу , але і можливість матеріального забезпечення», - зазначив Роман Криган. За словами керівника обласної служби зайнятості, сьогодні в центрах зайнятості демобілізовані учасники АТО мають можливість отримати послуги з пошуку підходящої постійної або тимчасової роботи; взяти участь у громадських або інших роботах тимчасового характеру, пройти професійне навчання, отримати індивідуальні консультаційні, інформаційні та профорієнтаційні послуги У цьому році започаткували власну справу шляхом отримання одноразово допомоги по безробіттю 8 колишніх військовослужбовців. Обраними сферами діяльності є сфера торгівлі, сільське господарство (вирощування овочів і баштанних культур, коренеплодів), громадське харчування, роздрібна торгівля фармацевтичними товарами в спеціалізованих магазинах, надання інших послуг населенню. Станом на 01 вересня 2016 року послугами служби зайнятості користується 655 осіб з числа учасників АТО, що мають статус безробітного. Найбільше безробітних учасників АТО у віці 30-44 роки (57,4%) та у віці 45-54 роки (18,2%). За освітнім рівнем 68,7% учасників АТО мають професійно-технічну або повну загальну середню освіту.


13.09.2016 10:22

З 1-го жовтня міграційна служба розпочне видачу пластикових паспортів всім громадянам
З 1-го жовтня міграційна служба розпочне видачу пластикових паспортів всім громадянам 14 липня 2016 року Верховною Радою України ухвалено законопроект № 3224 «Про внесення змін до деяких законів України щодо документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, спрямованих на лібералізацію Європейським Союзом візового режиму для України». З набранням чинності документу з 1 жовтня 2016 року в країні буде започатковано оформлення нових паспортів у вигляді пластикової картки для всіх громадян.


19.04.2016 14:34

Повідомлення УСБУ в Чернівецькій області
Повідомлення УСБУ в Чернівецькій області Управління Служби безпеки України в Чернівецькій області повідомляє цілодобовий «телефон довіри» для боротьби з сепаратизмом, тероризмом та корупцією (0372) 54-02-04 Прийом громадян начальником Управління СБУ в Чернівецькій області проводиться щопонеділка з 9:00 до 18:00 за адресою: м.Чернівці, вул.Шевченка, 1а Прийом громадян начальником районного апарату Управління СБУ в Чернівецькій області проводиться щовівторка з 9:00 до 18:00 за адресою: м.Вижниця, вул.Романа Шухевича, 4 контактний телефон (03730) 2-31-45


11.02.2016 17:49

Зустріч-суспільний діалог з питань надання допомоги сім’ям учасників АТО
Хвилиною мовчання та спільною молитвою за Україну та українських вояків розпочався захід «У війни не жіноче обличчя», який відбувся сьогодні, 11 лютого, у Вижницькому будинку дитячої та юнацької творчості за ініціативи заступника голови райдержадміністрації Клавдії Назаренко. У залі зібралися дружини і матері учасників АТО, жінки-керівники, жінки – заступники керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, районної ради, представники організацій, установ, служб, що забезпечують соціальний та медичний супровід вояків, які стоять на сторожі суверенітету та незалежності нашої держави. Клавдія Дмитрівна зауважила, що сьогоднішній захід покликаний визначити ті проблемні питання, які постають перед учасниками АТО в повсякденному житті, і про які чоловіки не завжди говорять, адже питання побуту перебувають більше в полі зору жінок. За словами посадовця, нині статус учасника бойових дій мають 147 жителів району. Відтак, про соціальний, медичний, психологічний супровід вояків вели мову керівники відповідних структурних підрозділів райдержадміністрації, районної ради, установ, організацій та служб району. Дружин поінформовано про пенсійне забезпечення, про пільги, якими користуються учасники бойових дій, зокрема, на безоплатні медикаменти, санаторно-курортне лікування, працевлаштування, виділення земельних ділянок. Також повідомлено, що діти учасників АТО мають право на безоплатне оздоровлення в таборах, відвідування спортивних секцій, пільги при вступі до вищих навчальних закладів тощо. В основному дружин цікавили питання щодо надання земельних ділянок, порядок надання пільг дітям учасників АТО, у випадку, якщо батьки розлучені тощо. Учасникам зустрічі роз’яснено порядок надання земельних ділянок під житлову забудову, для ведення сільського господарства та садівництва. Зауважено, що в деяких населених пунктах, є проблема щодо наявності вільних земельних ділянок під житлову забудову, через відсутність генпланів. Учасники АТО повинні звернутися з відповідною заявою до місцевої ради. Водночас повідомлено, що земельну ділянку можна отримати не лише за місцем реєстрації. Нині одним з основних питань є реабілітація учасників АТО. Тож про роботу в цьому напрямку лісгоспу, інформувала депутат районної ради, заступник директора з благоустрою, рекреації, туризму та комунікацій ДП «Берегометське ЛМГ» Тетяна Тирон. Завідувач організаційно-аналітичного відділу виконавчого апарату районної ради Галина Дутчук проінформувала присутніх про діючі районні комплексні програми, які передбачають заходи щодо фінансування з районного бюджету учасників АТО та їх сімей. Під час зустрічі керівники відповідних служб відповіли на запитання, які хвилювали дружин та матерів бійців і надали свої контактні телефони. В рамках зустрічі виступив український бандурист, півфіналіст та володар призу глядацьких симпатій телешоу «Україна має талант-2», засновник гурту «Шпилясті кобзарі» Ярослав Джусь, працівники Вижницького будинку народної творчості та дозвілля, учасники народного аматорського вокально-інструментального ансамблю «Смерічка» з душевною постановкою «Я дочекаюсь тебе…» та вихованка гуртка літературної творчості Вижницького БДЮТ Марта Вадилюк.


10.02.2016 15:29

У Вижниці вручили перші паспорти нового зразка
У Вижниці вручили перші паспорти нового зразка З 11 січня 2016 року Вижницький районний сектор УДМС у Чернівецькій області розпочав прийом документів громадян, які зареєстровані у Вижницькому та Путильському районах, з оформлення паспорта громадянина України нового зразка у вигляді картки. А вже сьогодні, 10 лютого, голова районної ради Михайло Андрюк та завідувач районного підрозділу міграційної служби Анатолій Андрюк вручили перші паспорти у вигляді картки особам, які досягли 16-річного віку. Житель села Іспас Михайло Шпанюк та жителька Замостя Людмила Кушнірюк отримали свій перший основний документ та стали повноправними громадянами України. Відповідно до чинного законодавства, паспорт громадянина України у вигляді книжечки має необмежений термін дії. Тому навіть після впровадження паспортів нового зразка такі документи залишатимуться чинними. Обмінювати їх на біометричні – право, але не обов’язок кожного громадянина України.


09.02.2016 17:39

Відбулася підсумкова нарада по охороні здоров’я
Сьогодні в актовій залі КУ «Вижницька ЦРЛ» відбулася підсумкова нарада по охороні здоров’я району за 2015 рік, в якій взяли участь голова районної ради Михайло Андрюк та перший заступник голови райдержадміністрації Ілля Романюк. За словами Наталії Никифорук у районі функціонують КУ «Вижницька центральна районна лікарня», Берегометський та Вашківецький центри первинної медико – санітарної допомоги, 12 амбулаторій загальної практики сімейної медицини та 23 фельдшерсько – акушерські пункти. Робота яких спрямована на покращення показників роботи та підвищення якості надання медичної допомоги населенню. «Пріоритетом в роботі галузі є охорона материнства і дитинства, надання медичної допомоги пільговим верствам населення, а також хворим з соціальними хворобами, забезпечення програми імунопрофілактики, першочергове надання допомоги сільському населенню через мережу амбулаторно - поліклінічних закладів, розширення виїзних форм роботи тощо», - сказала вона. Наталія Никифорук зупинилася на демографічній ситуації в районі, проінформувала про стан захворюваності на туберкульоз, розповсюдженість онкопатології, надання стаціонарної допомоги, про роботу допоміжних служб тощо. Водночас на нараді розглянуто роботу Центрів первинної медико-санітарної допомоги та підбито підсумки діяльності Вижницької районної організації Товариства Червоного Хреста. Керівники району відзначили роботу медичних закладів району та зауважили, що питання розвитку та вдосконалення медичної галузі займає особливе місце, адже від ефективності її функціонування залежить головне – здоров’я людей.


09.02.2016 17:38

Відбувся семінар-нарада з питань ведення переговорів та укладання колективних договорів і угод
9 лютого 2016 року відбулася семінар-нарада з питань ведення переговорів та укладання колективних договорів і угод. В роботі семінару взяли участь керівники організацій та установ району, підприємств, голови райкомів та профкомів. Перед присутніми виступили голова обласної ради профспілок Володимир Шкварковський, заступник голови федерації роботодавців області Степан Тарновецький, в.о. начальника відділу праці департаменту соціального захисту населення Чернівецької ОДА Світлана Артем’юк, начальник відділу районного центру надання безоплатної вторинної правової допомоги Юрій Колодченко, голова районної ради з координації діяльності профспілок у районі Ярослав Борсук, голова районної ради Михайло Андрюк, яких представив учасникам семінару перший заступник голови райдержадміністрації Ілля Романюк. Відразу ж після інформаційних виступів запрошені давали присутнім ґрунтовні відповіді на свої запитання. Всі учасники семінар-наради зійшлися на думці, що такий семінар слід ще раз провести з керівниками, роботодавцями, яких слід зорганізувати воєдино.


02.02.2016 17:53

Відбулася розширена нарада з керівниками установ, організації, служб району
Сьогодні, 2 лютого 2016 року голова районної ради Михайла Андрюка та заступник голови районної ради Сергій Вірста взяли участь у розширеній нараді районної державної адміністрації з головами рад, керівниками установ, організації, служб району та начальниками структурних підрозділів райдержадміністрації. Одним із важливих питань, яке розглядалося на нараді було питання «Про стан захворюваності на гострі распіраторні віруси інфекції (ГРВІ) та грип у Вижницькому районі.Микола Мишковський – начальник Вижницького міжрайонного управління Головного управління Держепідслужби у Чернівецькій області проінформував присутніх про епідемічну ситуацію на сьогодні в районі. Також розглядалися питання соціального супроводу сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах та діяльність органів опіки та піклування з питань захисту прав дітей. Як проінформувала директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Олена Дзюрбан, нині на обліку в центрі перебуває 143 сім’ї, які опинилися в складних життєвих обставинах, де виховується 362 дитини. Впродовж січня цього року виявлено 3 сім’ї, що опинилися в СЖО, де виховується 3 дітей. Звернено увагу керівників місцевих громад на тому, що органи місцевого самоврядування є першим суб’єктом, які надають соціальні послуги таким сім’ям, зокрема, раннє виявлення сімей, які входять до групи ризику та опинилися в складних життєвих обставинах, вивчення матеріально-побутових умов проживання, здійснення оцінки потреб у наданні соціальних послуг, розгляд проблемних питань таких сімей на виконкомах тощо. Вкотре роз’яснено в яких ситуаціях та які районі служби необхідно повідомляти. В свою чергу, в.о. начальника служби у справах дітей райдержадміністрації Людмила Строїч розповіла про порядок дій органів місцевого самоврядування при виявленні дітей, які опинилися в складаних життєвих обставинах, дітей, які залишилися без батьківського піклування тощо. По питанню призначення субсидій і соціальних виплат проінформувала Оксана Войтенко – начальник соціального захисту населення райдержадміністрації.


22.12.2015 14:45

Пілотні проекти органів державної реєстрації актів цивільного стану
У Чернівецькій області, як і у областях України, стартував проект подання заяв з реєстрації актів цивільного стану через мережу Інтернет та електронного апостиля на офіційних документах. Віднині подати документи до ДРАЦСу можна як у звичному паперовому форматі, так і он-лайн, не виходячи з дому. Щоб громадянам було зручно користуватися новими електронними сервісами Міністерство юстиції запровадило роботу спеціального веб-порталу «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану» за адресою dracs.minjust.gov.ua Після реєстрації на вищезазначеному порталі громадяни можуть: • заповнити заяви всіх видів, що подаються до органів ДРАЦС; • надіслати до відділу ДРАЦС скан-копії документів; • здійснити онлайн-оплату послуг з використанням платіжних систем; • записатися на прийом до відділу ДРАЦС із зазначенням зручних дати і часу; • задати питання та отримати відповіді від відповідальних осіб органів ДРАЦС; • відслідковувати стан розгляду заяв або звернень в Особистому кабінеті. 20.11.2015 р. в Україні впроваджено систему електронного апостиля на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України. Завдяки використанню сучасних технологій громадяни і юридичні особи зможуть отримати дану послугу за місцем свого перебування у будь-якій області, без потреби залучати посередників, витрачання коштів і часу на поїздки до Києва. Проставлення апостиля в нашій області відтепер здійснюють відділами державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області, Вижницького, Герцаївського, Глибоцького, Заставнівського, Кельменецького, Новоселицького, Сокирянського, Сторожинецького, Хотинського районних, Чернівецького міського управлінь юстиції на офіційних документах, що видаються органами юстиції (відділами ДРАЦС та інформація з ЄДР), судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України. Такі послуги впроваджено з метою оптимізації процесу надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації актів цивільного стану та створення сприятливих умов для їх отримання.


Tеми