Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Вижницький район

Новини району ( Громадське життя )

28.08.2014 19:47

У селі Слобода Банилів відбулося урочисте відкриття пам’ятної каплиці односельчан, які загинули у роки війни
Сьогодні, 28 серпня, на свято Успення Пресвятої Богородиці у селі Слобода Банилів відбулося урочисте відкриття пам’ятної каплиці односельчанам, ветеранам Великої Вітчизняної війни, які загинули за свободу та незалежність України. На захід завітали представники районної влади, депутати районної ради, громадськість. Розпочинаючи захід присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять всіх, хто загинув за свободу та незалежність нашої Батьківщини. Також поіменно згадали всіх жителів села, які загинули у роки Великої Вітчизняної війни. Відтак, настоятель Свято-Дмитрівської церкви отець Степан освятив каплицю та відправив поминальну панахиду. Перед присутніми виступили представники районної влади, місцевої ради, депутати, а також вихованці Слобода-Банилівської школи. Довідково. З ініціативою побудувати пам’ятну каплицю односельчанам, ветеранам ВВВ, які загинули за свободу і незалежність України виступив виконком Слобода-Банилівської сільської ради. Відтак, ініціативу підтримав приватний підприємець Тертерян Левон Аршамович, який повністю профінансував будівництво каплиці.


12.11.2013 13:05

А лебеді білі у серці живуть…
8 листопада в приміщенні Лукавецького СБК відбулося свято для подружніх пар, які в цьому році відзначають весільний ювілей: «Золотий» (50 років), «Сапфіровий» (45років), «Рубіновий» (40 років), «Платиновий» (35 років), «Перлиновий» (30 років), «Срібний» (25 років), «Фарфоровий» (20 років), «Скляний» (15 років), «Трояндовий» (10 років), «Дерев'яний» (5 років), «Ситцевий» (1 рік). Мета свята: на прикладі подружніх пар, які збудували міцні сім'ї, прожили багато років в любові, взаєморозумінні, виростили чудових дітей, дочекалися онуків та правнуків, виховувати молоде подружжя на прикладі кращих сімейних пар, допомагати вирішувати проблеми, що виникають в сім'ї, ростити дітей в дусі поваги одне до одного, до родини, до бабусь та дідусів, нести відповідальність перед суспільством за морально-етичний клімат в сім'ї. Нас свято запрошено 26 подружніх пар. Знаково те, що в числі запрошених були як батьки, так і діти, які відзначали свої весільні ювілеї, а також ще зовсім юні пари. Дійство відбувалося у святково прикрашеній залі за сценарієм Лукавецького сільського весілля: з народною музикою, з весільним батьком і маткою, з дружбами і дружками, свашками, з весільними деревцями та щедрим святковим столом, з весільними калачами з медом, з келихами шампанського та вигуками «Гірко!», із запальною буковинською «Гуцулкою». Вітати весільних ювілярів прийшли діти, онуки, члени родини, громадськість села, представники сільської та районної влади. Фінансову підтримку надала районна рада ветеранів (голова І.М.Бойко). Кожній подружній парі вручили подарунок-сувенір та вітальну адресу РДА та районної ради. Аматори художньої самодіяльності веселили присутніх піснями, гуморесками, цікавими вікторинами. Проведене свято несе високий емоційний та виховний заряд, залишає в серцях ювілярів та присутніх незабутню згадку про хвилюючі моменти сімейного життя, єднає сільську громаду. Організатори свята: Районна рада ветеранів, Лукавецький сільський голова та виконком сільської ради, сільська бібліотека, культпрацівники СБК, рада старійшин села.


27.05.2013 15:05

У районі проходив Всеукраїнський семінар організації ветеранів України
Минулого тижня в нашому районі проходив 3-х денний Всеукраїнський семінар організації ветеранів України. На семінарі розглядалися питання соціального захисту дітей війни і шляхи їх вирішення; взаємодії і соціального партнерства між ветеранськими, профспілковими та організаціями роботодавців із додаткових гарантій соціального захисту ветеранів і людей похилого віку; виконання рішень VІ з’їзду Організації Ветеранів України з підвищення громадської активності ветеранів військової служби, залучення їх до роботи в первинних ветеранських організаціях і регіональних ветеранських структурах; співпрацю ветеранських організацій з організаціями Червоного Хреста. Відкрив семінар перший заступник голови Організації Ветеранів України М.Буряков. З вітальним словом виступили голова райдержадміністрації В.Ткачук, Берегометський селищний голова С.Боднарюк, голова ради ветеранів району І. Бойко та інші учасники семінару. Серед різноманітних екскурсій, показів, особливу увагу учасників семінару привернув досвід роботи територіальної первинної організації селища Берегомет та практику медичного обслуговування ветеранів у Берегометській лікарні Червоного Хреста. Незабутні враження від перебування на Вижниччині у наших гостей залишилися від перебування в музеї-садибі Назарія Яремчука, національному природному парку «Вижницький» та музеї Вижницького коледжу прикладного мистецтва ім.В.Ю.Шкрібляка.


24.04.2013 10:10

Відбулося спільне виїзне засідання президій обласної організації ветеранів України та обласної організації товариства Червоного Хреста
Відбулося спільне виїзне засідання президій обласної організації ветеранів України та обласної організації товариства Червоного Хреста 23 квітня 2013 року на базі Берегометської лікарні Червоного Хреста відбулося спільне виїзне засідання президій обласної організації ветеранів України та обласної організації товариства Червоного Хреста за участю членів президій та голів районних товариств з Кіцманя, Заставни, Новоселиці, Садгора та м.Чернівці. Вели виїзне засідання президій перший заступник голови обласної організації ветеранів України Анатолій Дорочевський та голова обласного товариства Червоного Хреста Тетяна Корнілович. Було розглянуто питання про співпрацю ветеранських організацій з товариствами Червоного Хреста по обслуговуванню та медико-соціальній допомозі ветеранам війни та праці, інвалідам. На президії відзначено, що товариство Червоного Хреста сьогодні є надійною опорою для знедолених, сиріт, інвалідів, немічних, самотніх, останньою інстанцією куди люди завжди можуть звернутися по допомогу за найскрутніших обставин. Ветеранська організація і товариство Червоного Хреста і надалі будуть допомагати тим хто потребує тепла і уваги. В роботі президії взяли участь голова районної ради ветеранів Іван Бойко, голова районного товариства Червоного Хреста Олександра Більцан та Берегометський селищний голова Сергій Боднарюк.


12.03.2012 09:22

Керівники районної влади обговорили актуальні питання з жінками, які відіграють значну роль у суспільному житті району
Голова Вижницької районної державної адміністрації Василь Ткачук провів засідання круглого столу з активними жінками району на тему «Роль жінки, її участь та можливості в суспільно-політичному житті району». Учасницями обговорення були 44 жінки, які відіграють значну роль у суспільному житті району: заступник голови райдержадміністрації Т.Тирон, депутати районної ради, підприємці, керівники служб та організацій району, громадські діячки, журналістки, представниці бізнесу, матері героїні. Зокрема йшлося про статистичну карту району в якій підкреслено, що народжуваність в районі збільшилась в минулому році, 612 жінкам району присвоєно почесне звання «Матері героїні», видано 660 посвідчень батькам багатодітних сімей, а всього в районі їх 730. Створено 7 прийомних сімей та 2 будинки сімейного типу, в яких виховуються 24 дитини. Про організацію роботи щодо зайнятості жінок району, головний лікар району зазначив, що здоров’я жінок – найважливіше питання медичної галузі. Про державні допомоги, їх ефективність та соціальні гарантії жінкам району розповіла начальник управління праці та соціального захисту населення. Актуальним питанням для обговорення було навчання та виховання дитини – святий обов’язок освітян, основи культури тендерної рівності «Ми різні, ми рівні». Спеціалістами відділу у справах сім’ї, молоді, фізкультури та спорту райдержадміністрації та центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено анкетування та тренінгові заняття, на яких жінки описали дерево жіночих мрій та вручили його голові райдержадміністрації. По завершенню голова райдержадміністрації Василь Ткачук та заступник голови районної ради Микола Гайдук привітали всіх жінок зі святом весни, побажали доброго здоров’я, щастя, гарного настрою, вручили вітальні відкритки та квіти кожній учасниці круглого столу. Жінки висловили вдячність за організацію такого заходу та бажання у проведенні зустрічей з жінками району щоквартально для ефективної співпраці та підтримки тендерної політики.


06.02.2012 09:57

Зустріч з афганцями
У Вижницькій районній державній адміністрації відбулося засідання Круглого столу на тему «Як живеш, афганцю?» при голові райдержадміністрації за участю членів Вижницької районної організації Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), членів родин загиблих воїнів. Під час засідання велося тісне спілкування голови райдержадміністрації з активістами, зокрема: обговорення проблемних питань діяльності районної організації ветеранів Афганістану; соціального захисту воїнів-афганців та членів їх сімей, а саме: ремонту житла, надання пільгового кредиту активістам, виділення приміщення для Вижницької районної організації Української спілки ветеранів Афганістану, на базі якого оформити кімнату-музей, в загальноосвітніх закладах району проведення уроків мужності за участю воїнів-інтернаціоналістів з метою патріотичного виховання молоді, встановлення пам’ятника загиблим воїнам-афганцям з організацією конкурсу на ескіз пам’ятника, видання збірочки із віршами загиблого в Афганістані Василя Токаря із с. Мигове. Відбулося ознайомлення та обговорення виконання Меморандуму про взаємодію і співпрацю між Чернівецькою обласною державною організацією та Чернівецькою обласною організацією Української Спілки ветеранів Афганістану. Детальний перегляд переліку питань, які включені в проект на що очільник району вніс пропозицію заключити аналогічний Меморандум в Вижницькому районі. Керівники таких служб як: управління праці та соціального захисту населення, територіального центру по обслуговуванню одиноких та перестарілих осіб, пенсійного Фонду, центральної районної лікарні, Вижницько-Путильського ОРВК, відділу освіти, відділу культури, райкому профспілки державних установ та освіти, відділу у справах сім’ї, молоді, фізкультури та спорту райдержадміністрації, районної ради ветеранів та представників засобів масової інформації району відповіли на запитання присутніх, внесли свої пропозиції та довели до відома, що рішенням сесії Вижницької районної ради збільшено суми коштів у 2012 році щомісячної виплати допомоги та на статутну діяльність Вижницької районної організації Української спілки ветеранів Афганістану з 5тис. грн.. на 10 тис. грн., забезпечать 100% зубне протезування воїнів-афганців безкоштовно у 2012 році в лікарнях міст Вижниця та Вашківці, організовано акцію – відвідування учнями активістів на дому, ознайомили із умовами призначення пенсій по всіх категоріях. Внесли пропозиції запровадити відпочинок афганців у пансіонаті «Зелена пагорби» в с. Виженка, включити афганців до підсумкової районної акції «Милосердя», залучити соціальних працівників територіального центру з метою обстеження умов проживання афганців по місцю проживання, проводити відзначення ювілейних дат активістів за участю райкому профспілки державних установ та освіти, запрошувати на заходи з нагоди відзначення дня учасника бойових дій на території інших держав та річниці виведення військ колишнього Радянського союзу з Афганістану та змагання з волейболу (в с. Мигово на честь В.Токаря) активістів із Путильського району. Голова райдержадміністрації підбив підсумки зустрічі і запевнив, що засідання таких круглих столів на тему «Як живеш, афганцю?» при голові райдержадміністрації за участю членів Вижницької районної організації Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) проводитиметься раз у квартал з метою обговорення та вирішення проблемних питань.


07.11.2011 17:56

Відновлено газопостачання
Минулого тижня у вівторок відбулося засідання штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації з приводу недостатнього газопостачання сіл Мигове, Лукавці та Вовчинець Вижницького району. Під час засідання було прийнято рішення протягом двох тижнів відновити газопостачання до цих сіл у повному об’ємі. Того ж дня на місце виїхали фахівці управління газового господарства району, голова РДА В. Ткачук, голова правління та головний інженер ПАТ «Чернівцігаз». Завдяки принциповій позиції та наполегливості голови райдержадміністрації Василя Ткачука, заступника голови облдержадміністрації Микола Гайничеру, які щоденно піклувалися та всіляко допомагали у проведенні обвідного газопроводу та безпосередньо перебували на місці аварійного газопроводу та злагодженої взаємодії структурних підрозділів райдержадміністрації, Берегометської селищної ради, служб та організацій району, у суботу о 12-30 год. було відновлено повноцінне газопостачання. Пошкоджений газопровід був діаметром 273 мм тож було прийняте рішення прокласти паралельно дві поліетиленові труби діаметром по 110 мм кожна. Практично було прокладено 680 метрів труби. Те, що планувалось зробити за 2 тижні, було зроблено за 4 дні, враховуючи, що один день пішов на вирішення різного роду організаційних питань та технічного забезпечення виконання намічених робіт. Уже в суботу повноцінне газопостачання було у школах, дитячих дошкільних установах, у півтори тисячі мешканців Мигового, Лукавців та Вовчинця, а також однієї з вулиць Берегомета. Щира вдячність за наполегливу працю фахівцям Вижницького управління газового господарства, очолюваного Олександром Рогатиновичем, приватному підприємцю Володимиру Фірчуку, директору ДП «Берегометське ЛМГ» Миколі Ракевичу, начальнику Сторожинецького міжрайонного управління водного господарства Івану Бабію за різнобічну допомогу та надання техніки для проведення земляних робіт. Щоденно від початку аж до завершення аварійно-відновлювальних робіт активну участь у ліквідації аварії брали участь Берегометський селищний голова Сергій Боднарюк, начальник відділу надзвичайних ситуацій РДА Микола Додяк та начальник відділу житлово-комунального господарства РДА Олександр Мотовилець.


09.08.2010 11:32

Відкриття оновленого операційного залу ВПЗ Вижниця
В суботу 7 серпня відбулися урочиста церемонія відкриття оновленого операційного залу ВПЗ Вижниця. З нагоди ювілею області, відбулися урочисті погашення письмової кореспонденції спеціальним штемпелем «70 років Чернівецькій області», презентація фінішу поштової естафети з нагоди відзначення 70-ти річчя утворення області, презентація Каталогу поштових марок України 1850-2009 рр., що мали обіг на теренах України випущеного чернівецьким видавництвом в 2010 році. Вижниччина, як прекрасна перлина Буковини радо вітала почесних гостей, які прибули для відкриття оновленого операційного відділення поштового зв’язку з хлібом-сіллю та святковим концертом. В.о. генерального директора українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта» Заяць Євген Іванович, директор Чернівецької дирекції українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта» Цюпак Ярослав Степанович, голова Вижницької районної адміністрації Унгурян Олег Миколайович, голова Вижницької районної ради Никифоряк Юрій Петрович, керівник відділу продажу газет «Погляд» Вергун Іван Петрович привітали працівників пошти та гостей урочистої церемонії та подякували поштарям, за те що вони щоденно дають громадянам можливість дізнаватися про події в країні та світі з газет та журналів. В ході урочистої церемонії учасники відкриття взяли участь в погашенні письмової кореспонденції спеціальним штемпелем «70 років Чернівецькій області». В 2010 році світ побачило унікальне у своєму роді видання підготовлене до друку групою авторів. Каталог містить інформацію про обіг поштових марок в Україні з 1850 року, коли чимало її сучасних регіонів входило до складу різних країн, імперій, формувань. Окремий розділ присвячено сучасним поштовим маркам незалежної держави.


Tеми