Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Вижницький район

Новини району ( Сільське господарство )

04.07.2012 12:46

На Вижниччині провели аналіз біологічної врожайності озимої та ярої пшениці
Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації разом з керівником ТОВ «Мрія Глибочини» провели визначення біологічної врожайності озимої та ярої пшениці, яка вирощується в районі. Обстеження проведено на 11 земельних ділянках загальною площею 2 300 га. Методом визначення очікуваної врожайності в період формування зерна планується отримати більше 30 ц з гектара. За підсумками визначення урожайності складено акти.


06.06.2012 16:53

На Вижниччині активно обговорюються питання дотаційних виплат за утримання молодняку ВРХ
У Вижницькій районній державній адміністрації відбулося засідання робочої наради з секретарями місцевих рад з питань інформаційного роз’яснення згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2012 року № 342 зокрема: ведення журналу обліку – відомостей про наявність у фізичної особи поголів’я молодняку та господарської книги, що підтверджує наявність молодняку у зазначених в реєстрі фізичних осіб. Наголошено, що відповідальні особи для підтвердження мають відвідати кожну оселю, яка утримує молодняк великої рогатої худоби та проводити інформаційно-роз’яснювальні роботи з односельчанами. Обговорено питання отримання паспортів великої рогатої худоби і ветеринарних карток до таких паспортів. Видачі довідок про відкриття рахунків у банку. Зазначено, що відповідні документи приймаються щокварталу до 1 числа наступного місяця та до 1 грудня 2012 року в порядку черговості їх надходження. Спеціалісти управління агропромислового комплексу райдержадміністрації відповіли на численні запитання від відповідальних осіб в населених пунктах.


21.05.2012 16:38

Обговорено дотаційні виплати за тримання та збереження молодняка ВРХ
У Вижницькому районі відбулося засідання протиепізоотичної комісії де заслухано питання про виплати коштів за утримання великої рогатої худоби господарствам населення, які розпочнуться з 1 червня 2012 року. Начальник управління ветеринарної медицини у Вижницькому районі проінформував, що Кабінет Міністрів 23 квітня прийняв рішення про запровадження виплати спеціальної бюджетної дотації фізичним особам за утримання ними молодняку великої рогатої худоби. Протягом травня ветеринарною службою в населених пунктах району безкоштовно ідентифіковано 141 голови, а всього з моменту ідентифікації - 2913 голів ВРХ. Наголошено, що спеціальна бюджетна дотація виплачується за утримання молодняку ВРХ, який на момент подання фізичним особам відповідних документів у перший раз досяг певного віку: за молодняк 3-5 міс. – 250грн, за молодняк 6-8 міс. – 500грн., 9-11 міс. – 750 грн. У подальшому бюджетна дотація виплачуватиметься фізичним особам за збереження молодняку ВРХ у розмірі 250 грн. за кожні наступні три місяці його утримання до досягнення 11 місяців. На завершення перелічено максимально спрощений перелік документів.


22.03.2012 15:16

Стан посіву озимих культур на контролі
З метою визначення стану посівів озимих культур головним спеціалістом управління агропромислового розвитку з питань рослинництва Марією Нестерюк спільно з начальником державної інспекції захисту рослин Вижницького району Іваном Москалюком та виконуючим обов’язки районної державної насіннєвої інспекції Оленою Псарюк здійснено об’їзд полів сільськогосподарських товаровиробників району. За оперативними даними в цілому 3817 га (88% всіх посівів, що збереглися) посівів озимих культур знаходяться у доброму та задовільному стані, в тому числі з 2218 га посівів озимих зернових 1943 га та з 1788 га посівів озимого ріпаку 1599 га посівів. У слабкому та зрідженому стані знаходиться 310 га. Озимих зернових культур та 189 га – озимого ріпаку. За попередніми даними через посушливу погоду восени дали погані сходи 135 га озимих зернових, які в процесі зимівлі повністю загинули, це озима пшениця – 45 га та озиме жито – 90 га. Найімовірніше ці площі будуть пересіяні ярими зерновими, картоплею та соєю, насіння цих культур є в наявності


02.03.2012 09:40

В селі Замостя створять нове селянсько-фермерське господарство
У Вижниці відбулося засідання районної конкурсної комісії по відбору бажаючих створити селянське (фермерське) господарство за участю представників влади та членів комісії. Звернено увагу на Законі України «Про фермерське господарство» та зміни до закону, що визначають правові, економічні, соціальні засади створення та діяльності фермерського господарства, як форми підприємницької діяльності громадян у галузі сільського господарства України. Звернено увагу на те, що фермер повинен мати навики механізатора, агронома, бухгалтера, зоответспеціаліста і будівельника, необхідності дотримання законодавчої бази в сфері сільського господарства та співпраці з органами державного управління. До конкурсної комісії звернувся житель села Замостя із заявою створити фермерське господарство, розглянувши комісія вирішила надати дозвіл на створення селянського фермерського господарства.


08.02.2012 16:17

Підбито підсумки роботи агропромислового комплексу району у 2011 році
В районі задіяно 95% орної землі у сільськогосподарське виробництво. Всіма категоріями господарств зібрано зернові та зернобобові з площі 6404 га, намолочено 19796 тонн зерна (у вазі після доробки) при урожайності 30,9 ц/га. Порівняно з 2010 роком валове виробництво зерна зросло на 57,3% як за рахунок розширення площ на 18,5% так і за рахунок підвищення урожайності на 7,7 ц/га. У 2011 році укладено договорів оренди земельної частки паю з 5878 пайовиками, що більше на 216 угод. Нараховано орендної плати за земельні паї 1509, 4 тис.грн., фактично виплачено орендної плати 1538,9 тис.грн., що становить 102%, або 3,3% від вартості земельного паю згідно вимог Указу Президента України. Основними орендарями землі в районі є товариство з обмеженою відповідальністю «Мрія Глибоччини», сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Україна», фермерське господарство «Джерело», товариство з обмеженою відповідальністю «Промінь», сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Левада». Всіма категоріями господарств під урожай 2012 року посіяно озимих культур всього 4578 га. В доброму та задовільному стані знаходиться всього 3940 га озимих зернових, або це 86 % від посівної площі. В галузі тваринництва вироблено валової продукції на суму 47,7 млн.грн. З метою ширшого залучення інвестицій в сільське господарство району проведено інвентаризацію тваринницьких приміщень для подальшого їх залучення до сільськогосподарського виробництва ведуться переговори з товариством з обмеженою відповідальністю «Мрія Глибоччини» про вирощування великої рогатої худоби в районі. За результатами проведеного перепису худоби станом на 01.01.2012 року поголів’я зросло по всіх видах худоби. Зокрема, великої рогатої худоби збільшилося на 233гол., свиней – на 154 голови, овець всіх порід – на 142гол., коней – на 50 гол., птиці на 6705 гол., бджолосімей – на 453 сім’ї для стабілізації стану справ у галузі сільськогосподарського виробництва в 2011 році розроблені та затверджені сесією районної ради 5 програм.


23.12.2011 16:38

Фермерів та керівників сільськогосподарських підприємств Вижниччини ознайомили із Транскордонною мережею екологічного землеробства
У Вижницькій районній державній адміністрації директор Буковинського центру реконструкції і розвитку Ярослав Карпушко ознайомив фермерів та представників сільськогосподарських підприємств району з проектом «Транскордонна співпраця з інвестиційного розвитку сільських регіонів», який впроваджується Громадською асоціацією «Куте-Заторул», у партнерстві із Національною федерацією землеробів Молдови, Асоціацією місцевих органів влади Республіки Молдови, Центром комунікативного розвитку Румунії. Метою проекту є сприяння покращення економічної та екологічної ситуації у транскордонних регіонах Ботошани – Ясси ¬¬¬ - Васлуй - Галаць – Республіка Молдова - Чернівці, через посилання транскордонної співпраці між місцевими цільовими групами в галузі розвитку екологічного землеробства. Даний проект фінансується Європейським Союзом. Зокрема йшлося про заходи проекту, цілі та очікуванні результати. Ознайомили із кредитною спілкою «Наші люди», яка є членом Національної асоціації кредитних спілок України, пропонує альтернативу як зберегти та примножити власні заощадження, про додатковий пайовий внесок, рівень дохідності пайового внеску, види послуг, головні принципи діяльності, про членство в спілці та їх права. По завершенню менеджери Буковинського центру реконструкції і розвитку провели анкетування, роздали інформаційні брошурки та відповіли на запитання зацікавлених представників сільськогосподарських підприємств району.


29.11.2011 11:56

У районі завершено збирання всіх сільськогосподарських культур
За середньою урожайністю зернових культур цей рік перевищив показник минулого року на 7,8 ц/га, з них пшениця видала на 8,7, ячмінь - на 9,7 ц/га, жито на – 8,3, овес на – 8,9, кукурудза на – 10, 3 ц/га більше минулорічних показників. Урожайність картоплі на 34,5 ц/га, овочів на 12,9, сої – 8,0 ц/га більше ніж отримано в минулому році. Під урожай 2012 року посіяно 2785 га озимих зернових з них озимої пшениці – 2415 га, що на 670 га більше ніж посіяно під урожай 2011 року. Крім того посіяно 1788 га озимого ріпака, що на 572 га більше ніж у минулому році. Виорано на зяб 4,5 тис.га посівних площ що складає 80% до прогнозованого показника. Оранка продовжується в усіх категоріях господарств. Внаслідок залучення в район інвесторів зросла ефективність використання сільськогосподарських земель району, збільшено площі земель в обробітку на 2328 га. Посіви зернових культур розширились на 802 га, озимого ріпака – на 1171 га, сої – на 228 га, картоплі та овочів – на 35 га, що дало змогу збільшити виробництво валової продукції рослинництва на 10,1% і досягти 56,5 млн.грн.


28.09.2011 15:45

Сільське господарство Вижницького району
До збирання по всіх категоріях господарств підлягала площа 6508 га зернових та зернобобових, в тому числі в сільськогосподарських підприємствах - 3439 га. Озимого ріпака в с/г підприємствах потрібно було зібрати 1226 гектарів. Станом на 28 вересня по всіх категоріях господарств зібрано 96,1% площ зернових та зернобобових, в с/г підприємствах - 98,1 % площ. Повністю зібрано озиму та яру пшеницю, озимий та ярий ячмінь, жито, овес, зернобобові, гречку. Одержано 18782 тонну зерна в бункерній вазі при урожайності 28,9 ц/га, що більше рівня минулого року на 4,6 ц/га. Завершено збирання озимого ріпаку, намолочено 1680 тонн, урожайність становить 13,7 ц/га, що на 3,8 ц/га більше минулорічної. Залишається зібрати по всіх категоріях господарств 236 га пізніх зернових, в т.ч. 236 га кукурудзи, з них в с/г підприємствах 46 га. Крім того, до збирання підлягає 1363 га сої в сільськогосподарських підприємствах, строки збирання якої ще не наступили. Завершується збирання картоплі, овочевих культур. Згідно прогнозу під урожай 2012 року всього планується посіяти 2070 га озимих зернових та 1100 га озимого ріпака, з них в с/г підприємствах - 1070 га зернових та весь озимий ріпак. Станом на 28.09.2011 року посіяно всього 4291 га озимих зернових та 1799 га озимого ріпака, з них в с/г підприємствах - 3311 га зернових та 1799 га озимого ріпака. Посів проводився з внесенням мінеральних добрив в середньому по 95 кг діючої речовини на гектар, кондиційним протруєним насінням з дотриманням оптимальних строків посіву. Осінні польові роботи продовжуються. Станом на 27 вересня в агроформуваннях було 1,5 тонн дизпалива та 0,6 тонн бензину. Готовність техніки: Трактори – з наявних 37 справні 34; Зернозбиральні комбайни – з наявних 10 справні 9; Сівалки - з наявних 15 справні 14. Станом на 27 вересня агроформуваннями сплачено за електроенергію 97,9 тис. грн., заборгованість відсутня. В с/г підприємствах вироблено 202,2т молока, що на 20,0% менше рівня минулого року, м”яса 78,8т, що на 3,4% більше, ніж за відповідний період 2010 року. Вирощування худоби склало 173,9 тонн, що в 1,6 раза більше минулорічного на цю дату. Поголів’я ВРХ склало 344 гол, що на 97 голів менше минулорічного на цю дату. Свиней налічується 986 голів, що на 186 голів більше до відповідного періоду минулого року. Овець налічується 250 голів, що на 17 голів більше відповідного періоду минулого року. Повністю виконано прогноз заготівлі сіна в кількості 17980 тонн та сінажу в кількості 2400 тонн. Станом на 01.09.2011 року видано орендної плати за оренду земельних часток (паїв) на суму 1321,1 тис. грн., що становить 87,5 відсотка до плану. Заборгованість із заробітної плати та із сплати податків відсутня.


13.09.2011 17:51

На Вижниччині завершено збирання картоплі
Виробники сільськогосподарської продукції Вижницького району завершили збирання картоплі. Задоволені аграрії і врожайністю, яка склала в середньому 200 центнерів з гектара, що значно більше, ніж у попередні роки. Очікують підприємці на високий врожай овочів – моркви, капусти, буряка. Гарний врожай, зібраний на полях, дозволяє практично всім жителям району заготувати продукти на зиму. Будуть забезпечені вижничани і гречкою, врожайність якої склала майже 14 центнерів з гектара.. ЇЇ зібрано вже на 67% площ. Сприятливі погодні умови дозволяють селянам своєчасно завершити роботи з посіву озимого ріпаку. Цієї осені його посіяно на площах 1.8 тис.га. Ще стільки ж площ вже засіяно озимими зерновими, що складає 83% від запланованого показника.


20.07.2011 23:12

На Вижниччині оглянуто хід жнив
Протягом 19-20 липня спеціалістами управління агропромислового розвитку Вижницької райдержадміністрації спільно з районною державною насіннєвою інспекцією та державною інспекцією захисту рослин Вижницького району проведено об’їзди полів на території району з питань ходу жнив та підготовки насіння. Оглянуто хід жнив, зокрема збирання зернових (якість обмолоченого зерна) в результаті: станом на 20.07.2011 року скошено та обмолочено 1145 га. ранніх зернових колосових, намолочено 2986 тонн, урожайність складає 26,0 ц/га. Крім того зібрано озимого ріпака з площі 566 га. 856 тонн, що складає 15ц/га. Начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Іван Григоряк проінформував про те, що щотижня в жнивах беруть участь від 25 до 30 зернозбиральних комбайнів. В ході об’їзду фахівцями встановлено, що до прийому зерна нового врожаю в агроформуваннях готові 7 наявних зерноскладів ємністю 1700 тонн, 5 наявних зернотоків ємністю 440 тонн, 6 площадок ємністю 890 тонн, 6 наявних одиниць вагового господарства та 16 одиниць зерноочисної техніки.


17.08.2010 15:13

Робота будівельних підприємств Вижницького району у січні–липні 2010 року
Будівельними підприємствами області за січень–липень 2010р. виконано будівельних робіт на суму 226,7 млн.грн., що у 2,1 рази менше, ніж у січні–липні 2009р. У січні–липні п.р. працювали будівельні підприємства всіх районів, крім Путильського. Серед цих районів у п’яти відбувся спад обсягів будівельних робіт. Обсяги виконаних у січні–липні п.р. будівельних робіт підприємствами Вижницького району становили 182 тис.грн., що на 43,8% менше у порівнянні з відповідним періодом 2009 року. У звітному періоді не працювало більше третини будівельних підприємств району. За темпами виконаних будівельних робіт у січні–липні 2010 року Вижницький район посів дев’яте місце.


05.03.2009 11:55

Лісовики допоможуть аграріям
Районна комісія з питань раціонального використання лісових ресурсів під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації С. Тирона розглянула та вирішила позитивно пропозицію управління агропромислового комплексу райдержадміністрації щодо виділення ділянок лісфонду у Вижницькому ДСЛГ АПК для ароформувань району по цінах собівартості на умовах франко-лісосіка. Лісовики без вагань вирішили підтримати сільськогосподарників, адже минулий рік для аграріїв видався надто важким через стихійне лихо та значне підвищення цін на паливно-мастильні матеріали, мінеральні добрива тощо. І все ж під урожай 2009 року всіма категоріями господарств посіяно 5966 га озимини, що більше в 2,3 рази. На часі проведення весняно-польових робіт. Передбачається посіяти ярі культури на площі 12,5 га., підживити озимі, провести основний обробіток ґрунту. Для цього потрібно 1,7 млн. грн. Джерелами фінансування будуть власні кошти, банківські кредити, кошти державного бюджету. Не будуть зайвими, а навпаки доброю підтримкою, кошти від переробки лісодеревини, яку отримають аграрії у вигляді ділянок лісфонду.


Tеми