Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Вижницький район

Новини району ( Освіта )

28.08.2014 19:46

На щорічній серпневій конференції працівників освіти представлено нового керівника відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації
Про підсумки розвитку освіти Вижниччини у минулому році та завдання на новий навчальний рік йшлося сьогодні під час традиційної серпневої конференції працівників освіти, за участю голови районної державної адміністрації Михайла Андрюка, голови районної ради Олександра Гриндея, заступника голови райдержадміністрації Клавдії Назаренко, голови районної організації профспілки працівників освіти і науки Ярослава Борсука. На початку пленарного засідання присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять всіх, хто загинув під час подій на Майдані та в ході антитерористичної операції на сході держави. Відтак, відбулося представлення освітянам району нового очільника відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Михайла Андрича. Керівник району зачитав відповідне розпорядження та побажав посадовцю плідної і якісної роботи на благо освіти району. Про підсумки розвитку освіти Вижницького району у 2013/2014 роках доповідав начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Михайло Андрич. Також окреслив пріоритети розвитку освіти на 2014/2015 навчальний рік зокрема, надання якісних освітніх послуг, розширення мережі дошкільних навчальних закладів, зміцнення навчально-матеріальної бази освітніх закладів, покращення військово-патріотичного виховання школярів. Відзначив високі здобутки учнів району за результатами участі в олімпіадах різних рівнів. Так, у 2013/2014 навчальному році Вижницький район посів ІІІ місце в обласному рейтингу за підсумками участі учнівських команд у ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін, де виборов 35 призових місць та 2 призові місця на четвертому рівні. Також наш район посів третє загальнокомандне місце в обласній рейтинговій таблиці у конкурсі захисту науково-дослідницьких робіт БМАН. Виступаючи перед присутніми керівник району Михайло Андрюк зауважив, що належне функціонування закладів освіти району залишається пріоритетним у роботі як районної влади так і органів місцевого самоврядування. «Цього року завдяки субвенції виділених місцевими радами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації здійснено капітальний ремонт ряду закладів освіти, придбано необхідні матеріали для ремонту внутрішніх вбиралень, замінено вікна, двері» - сказав він . Також звернув увагу на забезпечення роботи навчальних закладів в осінньо-зимовий період, зупинившись на необхідності зниження рівня споживання природного газу, переходу на альтернативні види палива тощо. На завершення подякував педагогам за плідну працю, побажав міцного здоров’я, радості і натхнення, творчої наснаги та впевненості у власних силах. В рамках роботи конференції з пропозиціями виступили педагоги навчальних закладів району. Відтак, за результатами роботи серпневої конференції прийнято ряд рекомендацій.


05.05.2014 17:58

Засідання Координаційної ради
Сьогодні, 5 травня у залі засідань районної ради відбулося засідання Координаційна ради з питань організації оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2014 року, на якому було розглянуто ряд питань щодо організації роботи пришкільних таборів з денним перебуванням, таборів праці та відпочинку, заходів забезпечення високого рівня безпеки дітей під час їх перебування у цих закладах та ряд інших питань. У роботі Координаційної ради взяли участь голова районної ради О. Гриндей, голова районної державної адміністрації М. Андрюк, заступник голови – начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Т. Тирон, керівники загальноосвітніх закладів та служб району.


30.04.2014 16:51

Форум освітян
Сьогодні 30 квітня відбувся другий районний форум дітей, батьків і громадськості, який організував відділ освіти, молоді та спорту райдержадміністрації. На цьому форумі були підбиті підсумки спільної роботи освітян, дітей і батьків. Вижницький район і у цьому році отримав третє місце серед сільських районів області по кількості призерів олімпіад усіх рівнів. Диплом «Надія України» цим школярам вручили голова районної ради О.Гриндей та голова районної державної адміністрації М. Андрюк. Крім цього діти були ще премійовані.


26.02.2013 19:10

Відбувся районний етап конкурсу "Молодь обирає здоров'я"
З метою пропаганди здорового способу життя запобігання негативним проявам серед дітей і молоді, виявлення та підтримки талановитих дітей та підлітків у Вижницькому районі впродовж минулого тижня тривали зональні змагання, участь в яких взяла 21 команда загальноосвітніх закладів району. Сьогодні, на базі Вижницького будинку юнацької та дитячої творчості відбувся І етап (районного) Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я», в якому взяли участь 11 команд. Тематика виступів спрямовувалася на популяризацію, пропаганду та роз’яснення серед молоді переваг здорового способу життя, формування безпечної поведінки, збереження власного здоров’я та здоров’я навколишніх, відображення духовних цінностей народу в поєднанні з сучасними молодіжними напрямками. Команди демонстрували в образній формі наслідки паління, вживання наркотичних речовин, неправильного харчування, порушення фізичного режиму тощо. У своїх виступах учасники на сцені поєднували різні жанри, стилі і напрямки мистецтва, демонстрували досягнення молоді у формуванні здорового способу життя. Порушені проблеми відображалися у трагічній, гумористичній, образній, художньо-спортивній формах. Сценарії виступів були оригінальними, авторськими, відображали власний досвід у сфері формування здорового способу життя. Перше місце та право представляти район на обласному етапі конкурсу, що відбудеться 27 березня 2013 року виборола команда НВК «Берегометська гімназія». Членами журі було відзначено також виступи таких команд як: «Промінчики» Долішньошепітської ЗОШ, «Ангели життя» НВК «Вашківецька гімназія», «Вимітайлики» Замостянської ЗОШ та «Веселі смайлики» Вижницкьої ЗОШ.


11.06.2012 15:22

Начальник Головного управління освіти і науки обласної державної адміністрації продовжує відвідувати заклади освіти Вижниччини
Вижницький район з робочим візитов відвідав начальник Головного управління освіти і науки облдержадміністрації Михайло Бауер. Провів зустрічі з працівниками закладів освіти, батьківською громадськістю та спонсорами освітніх закладів міст Вашківці, Вижниця, сіл Виженка, Чорногузи, Карапчів, Вали, Бабино, Волока на базі місцевих будинків культури. Вступне слово мав голова райдержадміністрації Василь Ткачук, який проінформував про життя району в галузі освіти, акцентувавши увагу зробленому та запланованому. Обговорено низку питань зокрема: виховання дітей, орієнтовні критерії виховання, викладання світоглядно-формуючих предметів, зони динамічного розвантаження дітей (замість стендів, які давно не актуальні й не цікаві), обладнання спортивних майданчиків нестандартним обладнанням, введення шкільних кутків здорового способу життя, безпека життєдіяльності дітей наголошуючи, що вчителі виховують розумну, красиву і здорову націю. Михайло Бауер відзначив, що Вижницький район – це єдиний район де створені та створюються ресурсні центри. В свою чергу пообіцяв надати приміщення в школі-інтернат для хореографічної школи та ввести одну ставку, а Чорногузівської ЗОШ І-ІІІ ступенів – шкільного автобуса. Відповів на численні запитання присутніх, подякував за європейський стиль роботи та нагородив грамотами працівників та спонсорів закладів освіти.


01.06.2012 14:03

На Вижниччині продовжують створювати ресурсні центри педагогів
Головою районного комітету профспілки працівників освіти і науки спільно з представником райдержадміністрації здійснено об’їзд загальноосвітніх навчальних закладів, в яких працюють ресурсні центри педагогів. Кімната, яка виділена із резерву школи не з числа навчальних кабінетів для обладнання місця, роботи із комп’ютером, мережею Інтернет, для відпочинку педагогів та спілкування – кімната психологічного розвантаження. Всі ресурсні центрі облаштовані за профспілкові кошти. Наголошено, що створення ресурсного центру – результат творчої співпраці між адміністрацією закладу та профспілковим комітетом райкому та обкому профспілки. За комп’ютерною технікою працюють не тільки вчителі, а й учні з творчими доробками. Вчителі в свою чергу дякували за такий куточок в навчальних закладів стверджуючи, що не уявляють своєї роботи без комп’ютера у затишній кімнаті і з чашкою гарячого чаю. Таких кімнат вже нараховується 7 в школах району, а саме: в Вижницькій школі-інтернат, Черешенській ЗОШ, Берегометській гімназії НВК, Мигівській НВК, Долішньо-Шепітській НВК, Берегометській ЗОШ І-ІІ ступенів та Іспаській ЗОШ в якій створено 2 таких кімнаті. Найблищим часом перспектива створення в Карапчівській, Виженській, Вашківецькій, Банилівській та Міліївській ЗОШ І-ІІІ ступенів.


28.04.2012 09:35

В Берегометській гімназії провели День цивільного захисту
Питання цивільного захисту та безпеки життєдіяльності нині вивчають в усіх загальноосвітніх навчальних закладах. Більше того, в школах проводяться також і «Дні цивільного захисту». Один із таких показових Днів цивільного захисту проведений на базі НВК берегометської гімназії з профільним вивченням предметів. Основною метою заходу було не тільки перевірити, чи вміють учні в екстремальних ситуаціях діяти грамотно та чітко аби захистити своє здоров’я та життя, але й виховати в них такі високі морально-психологічні якості, як: витримку, відвагу, мужність, ініціативу та спритність. Під час підготовчого періоду з директорами загальноосвітніх навчальних закладів району було проведено інструктивно-методичне заняття. З присутніми спілкувалися начальник відділу освіти, голови профкому працівників освіти, завідувач сектору з питань оборонної і мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами, завідувач методичним кабінетом відділу освіти. Вони ознайомили освітян з методикою підготовки й порядком проведення Дня ЦЗ та методичними рекомендаціями, а також продемонстрували навчальний фільм. Практичний період Дня ЦЗ розпочався з проведення загальношкільної лінійки. Відтак пройшли відкриті бінарні уроки з фізики і хімії та біології на яких пропагувалися безпеки життєдіяльності людини та основ здоров’я, дій у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій. Окрім того, відповідно до навчальної програми, з учнями було проведено заняття з медично-санітарної підготовки. У вестибюлі школи, зокрема, були розгорнуті виставки малюнків, творчих робіт учнів та стінгазет за тематикою ОБЖ і ЦЗ. Проводилися різні змагання та вікторини. Шкільною учнівською командою «СТОП КАДР» продемонстровано програму «Здоровий спосіб життя». Усе це дало змогу школярам краще засвоїти теоретичні знання з ЦЗ.


12.04.2012 11:41

Питання галузі освіти - актуальні
На базі Вижницького будинку дитячої юнацької творчості відбулося засідання колегії відділу освіти під керівництвом голови районної державної адміністрації Василя Ткачука. Новопризначений начальник відділу Надія Бучацька розпочала засідання із інформування директорів загальноосвітніх навчальних закладів та завідувачів дошкільних навчальних закладів про основні напрями організаційно-педагогічної, навчально-виховної, науково методичної роботи відділу освіти на 2012/2013навчальні роки підкресливши, що розглядаються, на засіданнях колегії починаючи з 2003 року, традиційно. Зауважила, що в поточному навчальному році особлива увагу буде звертатися на виконання програми стовідсотковего володіння комп’ютером педагогів району, що стосується освітян сільської місцевості, оскільки сусідні регіони успішно реалізують дану програму, це дозволяє в електронному вигляді інформувати батьків про успішність їх дітей. Адже сьогодні вимога часу – онлайн конференції, спілкування. Наголосила про нові підходи до вивчення навчальних дисциплін, кроки до індивідуального навчання кожної дитини. Обговорено питання про стан оборонно-масової спортивно-оздоровчої та військово-патріотичної роботи у закладах освіти району, про підсумки атестації педагогічних працівників у 2011/2012 навчальних роках, про стан забезпечення гарантованого права громадян на здобуття повної загальної середньої освіти у закладах освіти району, затвердження акту атестаційної експертизи Замостянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Особливо зверталася увага на підсумках виконання заходів подолання дитячої безпритульності і бездоглядності у навчальних закладах району у 2011 році та напрями удосконалення правовиховної роботи в закладах освіти району до кінця 2012 року. До обговорення долучилися керівники служби у справах дітей райдержадміністрації, кримінальної міліції у справах неповнолітніх РВ УМВС, які довели до директорського корпусу про стан злочинності серед неповнолітніх в районі, який значно зріс за останні п’ять років, зачитали список дітей шкільного віку, які скоїли злочини, кількісні показники про дітей групи ризику. Очільник району наголосив на обов’язковій присутності директора школи на сходах громадян в населених пунктах із доповідями про стан відвідування дітей в навчальних закладах, стовідсотковому залученню дітей до спортивних заходів, проведенню зустрічей учнів із учасниками бойових дій, ветеранами Великої Вітчизняної війни, Афганцями, воїнами-інтрнаціоналістами, військовими. На завершення подякував начальнику відділу освіти за проведення першої колегії на її посаді, а присутніх привітав із наступаючими Великодніми святами.


29.03.2012 14:54

Відбулася всеукраїнська військово-патріотична спортивна гра «Зірниця»
З метою формування почуття патріотизму у підростаючого покоління, набуття учнями знань, умінь та навичок, необхідних майбутньому захиснику Вітчизни, пропаганди здорового способу життя, розвитку фізичних якостей у Вижницькому районі відбувся І етап Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри «Зірниця», проведення якої консолідує діяльність органів державної влади та місцевого самоврядування всіх рівнів, навчальних закладів і громадських організацій щодо вирішення проблем військово-патріотичного виховання підростаючого покоління. Участь взяли 18 команд учнів 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів району за програмою: конкурс строю та пісні, де команди на місці для вивчення стройових прийомів демонструють виконання стройових прийомів згідно з навчальною програмою предмета «Фізична культура», метання «гранати» - кожен член команди метає по 1 м’ячу для метання вагою 150 г. у ціль-контур окопу розміром 3 х 1, 1м. Відстань до цілі – 15 м., долікарська допомога – виконуються дії з надання першої долі карської допомоги за ввідною «Закритий перелом лівого передплічника – надання першої медичної допомоги та транспортування потерпілого на носилках до пункту сан поста та перевіряється рівень теоретичних знань з навичок програми предмета «Основи здоров’я», спортивні змагання – швидкісний біг – 30м., човниковий біг -4х9м., підтягування, згинання та розгинання рук в упорі лежачи. Кращі результати показала команда Вижницької ЗОШ І-ІІІ ступенів, яка представлятиме Вижницький район на обласних змаганнях.


16.03.2012 15:02

Рівень читців-декламаторів в цьому році значно зріс
Районний фестиваль «Нам треба голосу Тараса» відбувся на базі будинку дитячої та юнацької творчості в якому взяли участь 72 учасники віком від 8 до 17 років із 28 загальноосвітніх закладів району. Фестиваль проходив в ІІ номінаціях «Художнє виконавство» та «Власний твір». В яких відібрано 11 переможців, серед них Кисилиця Варвара – Лукавенька ЗОШ І-ІІІст., Коваль Валентина – Іспаська ЗОШ І-ІІІ ст., Денис Олександра - Іспаська ЗОШ І-ІІІ ст., Найко Мар’яна - Лукавенька ЗОШ І-ІІІст., Кермач Яна – Мигівський НВК І-ІІІст., Кермач Едуард - Мигівський НВК І-ІІІст., Шевчук Андрій - Лукавенька ЗОШ І-ІІІст., Ткачук Людмила – Коритненська ЗОШ І-ІІІст, Паламарюк Олександра – Черешенька ЗОШ І-ІІІст., Міхно Ольга – Вижницький БДЮТ та Колотило Юліана - Вижницький БДЮТ. Загалом журі присудило 38 призових місць зауваживши, що рівень підготовки порівняно з минулим роком значно зріс.


13.03.2012 15:52

Відбулася зустріч начальника головного управління освіти і науки облдержадміністрації Михайла Бауера із педагогічним колективом Міліївської ЗОШ І-ІІІ ступенів
На базі Міліївської загальноосвітньої школи відбулася зустріч педагогічного колективу школи із начальником головного управління освіти і науки облдержадміністрації Михайлом Бауером, головою обкому профспілки працівників освіти і науки Чернівецької області Володимиром Дутчаком, начальником відділу освіти райдержадміністрації Юрієм Паламарюком, головою райкому профспілки працівників освіти і науки району Ярославом Борсуком, які завітали до Міліївської ЗОШ І-ІІІ ступенів з метою вручення ноутбука для працівників школи, який б могли використовувати у ресурсному центрі педагогів. Кімната, яка виділена із резерву школи не з числа навчальних кабінетів для обладнання місця, роботи із комп’ютером, мережею Інтернет, для відпочинку педагогів та спілкування – кімната психологічного розвантаження. Таких кімнат вже нараховується 7 в школах району, планується створити ще 6 в тому числі і в Міліївській ЗОШ І-ІІІ ступенів. Оскільки створення ресурсного центру – результат творчої співпраці між адміністрацією закладу та профспілковим комітетом райкому та обкому профспілки. В рамках зустрічі відбувся діалог між начальником головного управління освіти і науки облдержадміністрації та працівниками школи. Обговорено ряд питань, зокрема про нові державні стандарти в освіті І, ІІ, ІІІ ступенів, про можливість збільшення кількості годин для індивідуального навчання дітей із особливими потребами. Звучали подяки на адресу головного управління освіти і науки облдержадміністрації з приводу якісного підбору та висвітлення актуальних питань в газеті «Освіта Буковини». Директор школи Надія Бучацька ознайомила присутніх з особливостями інклюзивного навчання, які проводяться на базі школи, в якій є вже таких 2 класи. Акцентувала увагу на проблемах та перспективах розвитку навчання і подякувала за вручений ноутбук.


02.03.2012 09:36

У школах Вижницького району проводяться Дні права
У загальноосвітніх закладах Вижницького району проводяться дні права. Інформаційно-консультативна група в складі фахівців служби у справах дітей районної державної адміністрації, районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, відділу кримінальної міліції у справах дітей РВ УМВС зустрілася із старшокласниками Черешенської ЗОШ І-ІІ ст., Берегометської ЗОШ І-ІІІ ст. №2,Берегометської ЗОШ І-ІІІ ст. №3,Берегометської ЗОШ І-ІІІ ст. №4. В ході відвертої розмови вони попередили дітей про шкоду для здоров’я та наслідки від вживання алкогольних напоїв, наркотичних речовин, тютюнопаління. Розповіли про юридичну відповідальність за скоєння правопорушення та злочинів, наголосили на недопущенні насилля щодо дітей та серед них. Провели індивідуальні співбесіди з учнями схильними до порушень дисципліни та правопорядку. Після профілактичних бесід у школах члени групи відвідали сім’ї, діти з яких не відвідують школу. Як правило, це сім’ї, що знаходяться у складних життєвих ситуаціях та перебувають на обліку у районному центрі соціальних служб для дітей та молоді. Такі виїзди робочої групи – не є разовими, вони проводяться постійно на виконання районної програми з попередження дитячої безпритульності та бездоглядності.


22.02.2012 16:04

У районній бібліотеці відзначили Міжнародний день рідної мови
Вижницька центральна районна бібліотека з нагоди відзначення Всеукраїнського дня рідної мови для учнів 8-9 класів Вижницької школи-інтернат ім. Н.Яремчука провели свято «Українська мова - давня й молода», на яке було запрошено учнів 8-9 класів Вижницької школи – інтернат. Бібліотекарі ознайомили учнів з причиною відзначення Міжнародного Дня рідного мови, з етапами розвитку української мови, перешкодами на шляху їх встановлення й розвитку. Організували книжкову виставку «Мова - духовний скарб нації», де були представленні книги про історію розвитку та сучасний стан рідної мови. Бібліотечні працівники зробили огляд творів сучасних українських письменників, познайомили користувачів бібліотеки з сучасними творами наших земляків та проведено вікторину «Мова кожного народу неповторна і своя».Учні в свою чергу декламували вірші про мову . Протягом дня в холі бібліотеки був організований перегляд літератури: «Мова – твого життя основа», на якому була представлена література по історії походження мови, сучасна довідкова література, література з фонду рідкісних і цінних видань.


15.02.2012 17:27

Нарада з заступниками директорів шкіл
У Вижницькій районній державній адміністрації відбулася нарада з заступниками директорів з виховної роботи та практичними психологами загальноосвітніх навчальних закладів, на якій розглядалися питання про виконання плану заходів щодо Концепції реалізації державної політики у сфері протидії, поширенню наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів на 2011/2015 роки. Нарколог центральної районної лікарні, представники кримінальної міліції у справах неповнолітніх, районного центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служби у справах дітей ознайомили із симптомами наркотичної залежності у дітей та статистичними даними по району щодо кількості перебування на обліку дітей шкільного віку. В рамках реалізації соціального проекту відновлюється робота мобільно-консультативного пункту в загальноосвітніх закладах району щодо профілактики негативних явищ серед учнівської молоді. Підбили підсумки моніторингу по вживанню алкогольних напоїв та тютюнопаління в ЗНЗ району. Загальна кількість опитаних 1177 дітей 9-11 класів. Висновком із узагальнених результатів випливає, що ставлення дітей до наркотичних речовин негативне, на інші різноманітні питання щодо ставлення до власного здоров’я, то діти відповіли позитивно, впевнено і практично одноголосно.


30.01.2012 16:14

Ярмарок професій проведено для учнів школи-інтернат ім. Н.Яремчука
Всі професії важливі, всі професії потрібні, але в житті обирають одним одну. І кожен прагне мати престижну, добре оплачувану роботу, адже від цього залежить матеріальний рівень життя. Саме з таких слів розпочали «Ярмарок професій» спеціалісти Вижницького центру зайнятості, для учнів 9-11 класів комунального закладу школи-інтернат ім. Н.Яремчука, використовуючи як традиційні, так і інноваційні форми роботи зі школярами з метою надання допомоги учнівській молоді щодо вибору професій. Захід проведено з метою ознайомлення учнів з переліком професій, які мають попит на ринку праці, із списком професій, виховуючи зосередження, щоб не розгубитися в різноманітності професій, удосконалення профорієнтаційної роботи серед учнівської молоді, підвищення престижу робітничих та сільськогосподарських професій. Саме на таких масових профорієнтаційних заходах, можна досконало почерпнути відомості, де здобути ту чи іншу професію або отримати диплом про вищу та середню спеціальну освіту. Учням розповіли про важливість правильного вибору професії. Випускники, запрошені на ярмарок, познайомилися з діяльністю основних ринкоутворюючих підприємств, умовами та режимом праці на них, можливістю навчання в закладах, які презентували, оволодіння робітничими професіями за сприяння служби зайнятості. Спеціаліст центру зайнятості провела з учнями провела вправи: оповідання земельників, «Барометр професій». Школярі отримали багато цікавої інформації, роздатковий матеріал, буклети.


Tеми