Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Вижницький район

Новини району ( Заходи )

09.03.2016 17:26

Вижничани відзначили 202-гу річницю від дня народження Тараса Шевченка урочистою ходою та мітингом
Вижничани відзначили 202-гу річницю від дня народження Тараса Шевченка урочистою ходою та мітингом Сьогодні, 9 березня, в Україні відзначають 202-гу річницю від дня народження українського поета, художника, борця за ідеали справедливості та добра Тараса Григоровича Шевченка. З цієї нагоди у Вижниці відбулася низка заходів. Розпочалося відзначення урочистою ходою вулицями міста. Заступник голови райдержадміністрації Клавдія Назаренко, заступник голови районної ради Сергій Вірста, Вижницький міський голова Олексій Чепіль поклали квіти до підніжжя пам’ятника Кобзарю. Після відбувся урочистий мітинг за участі керівництва району, громадськості, учнів освітніх закладів міста. Олексій Чепіль, розпочинаючи мітинг, відзначив важливу роль Тараса Шевченка у боротьбі за свободу та щасливе майбутнє України. «Нині в усіх куточках нашої держави вшановують пам'ять Великого Кобзаря, який відіграв важливу роль у боротьбі за свободу України та формуванні національної свідомості українців, - зауважив він. – Сьогодні слова Шевченка для нас є своєрідним дороговказом. Маємо пам’ятати їх і діяти за ними». «У ці березневі дні ми вшановуємо людину унікальних обдарувань – геніального поета, прозаїка, драматурга, художника, національного пророка Тараса Григоровича Шевченка, - сказала у вітальному слові Клавдія Назаренко. – Олесь Гончар писав: «Тарас Шевченко народився на українській землі, під українським небом, але він належить до тих людей-світочів, які є близькими і зрозумілими усьому людству і все людство пошановує цих людей, і цей пошанівок є їхнім безсмертям». – У цих словах правда про те, чому невмираючий дух поета і сьогодні, як і раніше, витає над Україною. У цих словах є правда про те, чому віще слово Великого Кобзаря і сьогодні сіє на народній ниві свої живі зерна оновлення. Сьогодні не все добре у нашій Україні, але доки живе Надія у нашій українській хаті, доти і живе віра в те, що на оновленій землі врага не буде супостата». Також пригадала слова Шевченка, які нині є надзвичайно актуальними. - Поки живе надія в хаті, нехай живе, не виганяй її. Побажала всім надії та віри в те, що завтрашній день України буде вільним та незалежним. Впродовж усього заходу лунали твори Шевченка у виконанні переможців районного конкурсу «Хвилююче слово Пророка», а саме: Кароліни та Вероніки Катеринчук (Багнянський СБК), Анастасії Козак (Вижницький коледж прикладного мистецтва ім. В. Шкрібляка), Марти Вадилюк (Чорногузівський СБНТД), Мар’яни Няйко (Лукавецький СБК), Віталія Шпанюка (Чорногузівський СБНТД). Відтак, начальник відділу культури райдержадміністрації Наталія Додяк привітала лауреатів конкурсу та вручила їм почесні грамоти відділу культури. Насамкінець хор Вижницького територіального центру соціального обслуговування виконав кілька безсмертних творів Кобзаря. Завершився мітинг спільним виконанням Гімну України.


19.02.2016 18:57

У Вижниці вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні
У Вижниці вшанували пам Сьогодні, 19 лютого, у Вижниці вшанували Героїв Небесної Сотні. Вечір пам’яті «Зима, що змінила нас» відбувся у залі засідань районної ради за участю керівників районної влади, громадськості. Спільним виконанням Державного Гімну та хвилиною мовчання розпочався захід присвячений вшануванню пам’яті Героїв Небесної Сотні. До присутніх звернулися перший заступник голови райдержадміністрації Ілля Романюк та голова районної ради Михайло Андрюк. Ілля Романюк закликав всіх до спільної роботи заради побудови тієї держави, про яку мріяли Герої Небесної Сотні. «Маємо усвідомлювати, що попереду ще багато потрібно зробити, змінити та запровадити. Ми не маємо морального права зупинитися на досягнутому, зрадити пам'яті Небесної Сотні та Героїв-Захисників, які віддали та віддають життя за Україну, - сказав він. - Як говорив один з перших Героїв Небесної Сотні словами Тараса Шевченка «Борітеся й поборите, Вам Бог помагає!» Саме ці слова ми маємо взяти за основу і боротися до кінця за свою Україну, щоб Герої, які віддали своє життя за нас, не вмерли безслідно на сторінках нашої історії, а жили вічно у нашій пам’яті і наших серцях». Спогадами про Майдан поділилися безпосередні учасники тих подій письменниця, жителька села Іспас Олена Швейко, заступник голови громадського об’єднання «Майдан» Олена Акришора, заступник голови райдержадміністрації Клавдія Назаренко. У своєму виступі Олена Акришора звернулася до молодого покоління з закликом пам’ятати про Героїв Небесної Сотні, про тих, хто заради гідного майбутнього України віддали найдорожче – своє життя. Клавдія Назаренко закликала всіх до порозуміння та єдності задля спільної мети – побудови вільної, незалежної України. Під час заходу звучали патріотичні вірші «Рятуймо неньку Україну», «Слава воїнам АТО» у виконанні Олени Швейко, з Молитвою за Україну та віршем присвяченим воїнам десантникам виступила вихованка Берегометського селищного будинку народної творчості та дозвілля Антоніна Мицкан, вірш «Червоні маки» декламувала вихованка Вижницького БДЮТ Марта Вадилюк. Нікого не залишила байдужим літературно-мистецька композиція «Повертайся живим у виконанні аматорів Лукавецького сільського будинку культури (директор Валентина Шевчук). Насамкінець учасники зібрання переглянули кадри з документального фільму «Зима, що змінила нас».


15.02.2016 17:42

Керівники району зустрілися з активом ветеранів-афганців
Сьогодні, 15 лютого, у залі засідань районної ради керівники району Михайло Андрюк та Ілля Романюк провели зустріч з воїнами-афганцями, аби дізнатися про найбільш болючі проблеми та за «круглим столом» знайти шляхи їх вирішення. На зустрічі були присутні керівники відповідних організацій та служб району. Про соціальний супровід учасників бойових дій вела мову заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Інна Додяк. За її словами на обліку в управлінні перебуває 101 учасник бойових дій, які брали участь в бойових діях в Афганістані. Повідомила, що відповідно до чинного законодавства воїни-афганці користуються 75-відсотковою знижкою на житлово-комунальні послуги як учасники бойових дій та 100-відсотковою знижкою як інваліди війни. У минулому році виплачено компенсацію на тверде паливо та скраплений газ 33 воїнам-афганцям на суму 382019,94 грн. Також поінформувала про право учасників бойових дій на безкоштовне санаторно-курортне лікування, яким у 2015 році скористалося 5 воїнів-афганців. Присутніх також цікавили питання безоплатного протезування, порядку грошового відшкодування на лікування, надання ліків за пільговими рецептами тощо. На ці питання відповідав головний лікар КУ «Вижницька ЦРЛ» Федір Митринюк. В ході зустрічі начальник Вижницького управління газового господарства Олександр Рогатинович відповів на запитання, що стосуються надання якісних послуг з газопостачання жителям району та формування цінової політики на газ. Про пенсійне забезпечення інформувала начальник відділу з питань призначення та перерахунку пенсій управління Пенсійного фонду у Вижницькому районі Василина Нестерюк. Підсумовуючи результати зустрічі, Ілля Романюк зауважив: «Нині є чимало проблемних питань, з якими доводиться стикатися воїнам-афганцям у повсякденному житті. Але незважаючи на труднощі, ви виявляєте мужність, організованість та поміркованість. В свою чергу, районна влада намагається докладати всіх зусиль задля вирішення проблемних питань воїнів та ветеранів. Ми й надалі робитиме все для того, аби учасники бойових дій на території інших держав відчували турботу і вдячність від влади Вижниччини». Також закликав всіх до конструктивної співпраці у вирішенні питань соціального захисту ветеранів війни, родин загиблих воїнів тощо.


08.01.2016 18:34

Вижничани та гості міста колядували і віншували під час районного фестивалю «Найбільша коляда у найменшому місті»
Вижничани та гості міста колядували і віншували під час районного фестивалю «Найбільша коляда у найменшому місті» Сьогодні, 8 січня, на площі Героїв Майдану у Вижниці, вижничани та гості міста колядували і віншували під час районного фестивалю «Найбільша коляда у найменшому місті». Вже вкотре районний фестиваль збирає чимало виконавців та поціновувачів колядок аби вшанувати буковинські традиції та разом прославляти народження Ісуса Христа. Нагадаємо, що у 2012 році вижничани та жителі району встановили рекорд по спільному виконанню коляди «Нова радість стала», в якій взяли участь 615 учасників. Привітали присутніх з величними Різдвяними святами народний депутат України Іван Рибак, голова районної ради Михайло Андрюк, перший заступник голови районної державної адміністрації Ілля Романюк, Вижницький міський голова Олексій Чепіль. Після вітань, на сцені з вертепами виступали колективи Вижницької міської ради, Вижницького територіального центру соціального обслуговування (директор Роман Єрема), освітяни та працівники культури району, колядники Вашківецької міської, Лукавецької, Долішньошепітської, Багнянської, Іспаської сільських громад, вихованці Вижницької та Берегометської шкіл мистецтв, аматорські колективи - "Бабинські свашки" (с. Багна), "Молодички-жартівнички" (с. Чорногузи). Завершився захід традиційним спільним виконанням коляди «Нова радість стала».


Tеми