Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Вижницький район

Новини

11.02.2016 17:49

Зустріч-суспільний діалог з питань надання допомоги сім’ям учасників АТО |  Інформації

Хвилиною мовчання та спільною молитвою за Україну та українських вояків розпочався захід «У війни не жіноче обличчя», який відбувся сьогодні, 11 лютого, у Вижницькому будинку дитячої та юнацької творчості за ініціативи заступника голови райдержадміністрації Клавдії Назаренко. У залі зібралися дружини і матері учасників АТО, жінки-керівники, жінки – заступники керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, районної ради, представники організацій, установ, служб, що забезпечують соціальний та медичний супровід вояків, які стоять на сторожі суверенітету та незалежності нашої держави.

Клавдія Дмитрівна зауважила, що сьогоднішній захід покликаний визначити ті проблемні питання, які постають перед учасниками АТО в повсякденному житті, і про які чоловіки не завжди говорять, адже питання побуту перебувають більше в полі зору жінок.

За словами посадовця, нині статус учасника бойових дій мають 147 жителів району. Відтак, про соціальний, медичний, психологічний супровід вояків вели мову керівники відповідних структурних підрозділів райдержадміністрації, районної ради, установ, організацій та служб району.

Дружин поінформовано про пенсійне забезпечення, про пільги, якими користуються учасники бойових дій, зокрема, на безоплатні медикаменти, санаторно-курортне лікування, працевлаштування, виділення земельних ділянок. Також повідомлено, що діти учасників АТО мають право на безоплатне оздоровлення в таборах, відвідування спортивних секцій, пільги при вступі до вищих навчальних закладів тощо.

В основному дружин цікавили питання щодо надання земельних ділянок, порядок надання пільг дітям учасників АТО, у випадку, якщо батьки розлучені тощо.

Учасникам зустрічі роз’яснено порядок надання земельних ділянок під житлову забудову, для ведення сільського господарства та садівництва. Зауважено, що в деяких населених пунктах, є проблема щодо наявності вільних земельних ділянок під житлову забудову, через відсутність генпланів.   Учасники АТО повинні звернутися з відповідною заявою до місцевої ради. Водночас повідомлено, що земельну ділянку можна отримати не лише за місцем реєстрації.

Нині одним з основних питань є реабілітація учасників АТО. Тож про роботу в цьому напрямку лісгоспу, інформувала депутат районної ради, заступник директора з благоустрою, рекреації, туризму та комунікацій ДП «Берегометське ЛМГ» Тетяна Тирон.

Завідувач організаційно-аналітичного відділу виконавчого апарату районної ради Галина Дутчук проінформувала присутніх про діючі районні комплексні програми, які передбачають заходи щодо фінансування з районного бюджету учасників АТО та їх сімей.

Під час зустрічі керівники відповідних служб відповіли на запитання, які хвилювали дружин та матерів бійців і надали свої контактні телефони.

В рамках зустрічі виступив український бандурист, півфіналіст та володар призу глядацьких симпатій телешоу «Україна має талант-2», засновник гурту «Шпилясті кобзарі» Ярослав Джусь, працівники Вижницького будинку народної творчості та дозвілля, учасники народного аматорського вокально-інструментального ансамблю «Смерічка» з душевною постановкою «Я дочекаюсь тебе…» та вихованка гуртка літературної творчості Вижницького БДЮТ Марта Вадилюк.

  • Автор:Вижницька районна рада

Tеми