Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Вижницький район

Новини

22.12.2015 14:45

Пілотні проекти органів державної реєстрації актів цивільного стану |  Інформації

У Чернівецькій області, як і у областях України, стартував проект подання заяв з реєстрації актів цивільного стану через мережу Інтернет та електронного апостиля на офіційних документах.

Віднині подати документи до ДРАЦСу можна як у звичному паперовому форматі, так і он-лайн, не виходячи з дому. Щоб громадянам було зручно користуватися новими електронними сервісами Міністерство юстиції запровадило роботу спеціального веб-порталу «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану» за адресою dracs.minjust.gov.ua

Після реєстрації на вищезазначеному порталі громадяни можуть:

заповнити заяви всіх видів, що подаються до органів ДРАЦС;

надіслати до відділу ДРАЦС скан-копії документів;

здійснити онлайн-оплату послуг з використанням платіжних систем;

записатися на прийом до відділу ДРАЦС із зазначенням зручних дати і часу;

задати питання та отримати відповіді від відповідальних осіб органів ДРАЦС;

відслідковувати стан розгляду заяв або звернень в Особистому кабінеті.

20.11.2015 р. в Україні впроваджено систему електронного апостиля на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України. 

Завдяки використанню сучасних технологій громадяни і юридичні особи зможуть отримати дану послугу за місцем свого перебування у будь-якій області, без потреби залучати посередників, витрачання коштів і часу на поїздки до Києва.

Проставлення апостиля в нашій області відтепер здійснюють відділами державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області, Вижницького, Герцаївського, Глибоцького, Заставнівського, Кельменецького, Новоселицького, Сокирянського, Сторожинецького, Хотинського районних, Чернівецького міського управлінь юстиції на офіційних документах, що видаються органами юстиції (відділами ДРАЦС та інформація з ЄДР), судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України. 

Такі послуги впроваджено з метою оптимізації процесу надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації актів цивільного стану та створення сприятливих умов для їх отримання.

Tеми