Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Вижницький район

Новини

28.04.2012 09:44

На Вижниччині відбулася зустріч керівника району з ліквідаторами Чорнобильської аварії та вечір-реквієм присвячений 26 річниці трагедії |  Різне

У Вижницькій районній державній адміністрації відбулося засідання Круглого столу з ліквідаторами Чорнобильської аварії під назвою «Чорнобиль: життя «до» і «після»». Пройшло тісне спілкування голови райдержадміністрації з постраждалими внаслідок Чорнобильської катастрофи під час якого керівник району  повідомив про створений автобус-офіс, який  найблищим часом роз’їжджатиме по населених пунктах  з керівниками служб району для консультаційної допомоги, максимального вирішення проблемних питань життя ліквідаторів Чорнобильської аварії, учасників бойових дій, ветеранів Великої Вітчизняної війни, Афганців, воїнів-інтернаціоналістів та інших. Безкоштовне вітання ювілейних дат по районному радіомовленні та газеті «Вижницькі обрії». На завершення оголосив свого номера мобільного телефону  наголосивши, звертатися в будь який час і з будь яких питань - для відкритого спілкування.
З керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації та служб району обговорено стан соціального захисту чорнобильців. Зокрема: ознайомлено з процедурою надання путівок на санаторно-курортне оздоровлення зазначено, що в минулому році оздоровлено 9 учасників аварії  атомної електростанції та 1-го учасника вже оздоровлено в цьому році і на сьогоднішній день є дві путівки. Діти чорнобильців оздоровлюватимуться безкоштовно і обов’язково. Проінформовано про  виплату пенсій, доплат та компенсацій до них, призначених згідно із Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Пільги на житло-комунальні послуги, безкоштовне зубопротезування, відпущення ліків по рецептах, безкоштовне лікування.  Про доцільність відновлення Вижницької районної організації Всеукраїнського Громадського об’єднання «Союз, Чорнобиль України», яка припинила свою діяльність. Вирішено активізувати організацію із обранням голови. На завершення учасникам круглого столу представлений, начальником відділу освіти для ознайомлення,  учнівський соціальний проект «Чорнобиль – храм мужності і болю», в якому охоплено 73 учасники ліквідації наслідків на ЧАЕС.
Щоб пом’янути загиблих та віддати пошану ліквідаторам аварії на ЧАЕС на базі районного будинку народної творчості та дозвілля відбувся вечір-реквієм присвячений 26 річниці трагедії. Хвилиною мовчання присутні вшанували тих,  хто не повернувся додому живим та покладено корзину з квітами до пам’ятника Т.Шевченка. Заступник голови райдержадміністрації Тетяна Тирон та заступник голови районної ради Микола Гайдук, голови населених пунктів району привітали та нагородили подяками, почесними грамотами райдержадміністрації та районної ради, грошовими винагородами чорнобильців, а працівники  будинку культури подарували концертну програму.

  • Автор:Вижницька РДА
  • Джерело: Сайт району

Tеми