Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Вижницький район

Новини

01.12.2011 15:45

Робоча поїздка на Вижниччину |  Медицина

Начальник головного управління охорони здоров’я обласної державної адміністрації Ігор Шкробанець з робочою поїздкою відвідав Вашківецьку районну лікарню, де ознайомитися з веденням автоматизованого документообігу, оглянув кабінети та медичні інструменти.

Після чого провів зустріч з медичними працівниками району по реформуванню галузі охорони здоров’я в районі, основна мета якого - підвищення ефективності використання ресурсів, створення прозорих фінансово-економічних механізмів надходження та використання коштів, необхідних для реалізації конституційних прав громадян на охорону здоров'я та проінформував про шляхи впровадження  обов’язкового медичного страхування.  Розповів, що тепер у більшості економічно розвинених країн діяльність учених: соціологів, медиків, економістів багато в чому пов'язана з пошуками оптимальної моделі розвитку та функціонування системи охорони здоров'я. Пояснення досить високої і, основне, стійкої наукової та соціальної активності в спробах знайти рішення цієї проблеми, криється у специфіці ринкових відносин. Однією з їх норм, як відомо, є необхідність постійного зіставлення остаточного результату та витрат на його досягнення. Суть таких перетворень зводиться до одного - максимально відійти від екстенсивного і наблизитись, а, в ідеалі, повністю перейти до інтенсивного шляху розвитку галузі. Своєрідним "мостом", який би дав змогу досить швидко й ефективно здійснити такий перехід, поза всяким сумнівом, може стати інститут сімейного лікаря - лікаря загальної практики. Наразі найбільше занепокоєння, за словами Ігоря Шкробанця: недостатність фінансування державних програм в галузі охорони здоров'я; недосконалість нормативно-правової бази; низький рівень заробітної плати медичних працівників. Виникають проблеми і при організації та діяльності «лікарняних кас»; при запровадженні інституту сімейної медицини та підготовки кадрів для роботи на посадах сімейних лікарів.

В ході обговорення більшість присутніх погодилась з необхідністю якнайшвидшого реформування галузі охорони здоров'я. Зокрема, прозвучали пропозиції щодо необхідності: прийняття нормативно-правового акту щодо запровадження медичного страхування; існування «лікарняних кас», як перехідного інструменту до медичного страхування.

На завершення відвідав амбулаторію загальної практики сімейної медицини села Замостя, де ознайомився з практикою прийомів сімейних лікарів.

  • Автор:Вижницька РДА
  • Джерело: Сайт району

Tеми