Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Вижницький район

Новини

07.11.2011 17:57

Всеукраїнська акція: «Україна очима редактора» відбулася на Вижниччині |  Різне

У рамках Всеукраїнської акції «Україна очима редактора» у четвер, 3 листопада, на Вижниччині побували 28 представників засобів масової інформації з Києва та з більшості областей України. Мета заходу -  презентація туристично-рекреаційного потенціалу Вижниччини та його популяризації на ринку туристичних послуг в Чернівецькій області, культурної спадщини та виробничих підприємств. Побували на території жіночого монастиря Свято-Праведної Анни, оглянули форелеве господарство с. Банилів, знайомилися з фермерським господарством «Ішхан», в м. Вижниця побачили вироби народного мистецтва в музеї Вижницького коледжу прикладного мистецтва ім. В.Шкрібляка і на завершення ознайомилися  з інфраструктурою гірськолижного туристичного комплексу «Мигово».

Журналістам вручено довідники, путівники, рекламки про найцікавіші місця району. А також книги головного редактора районної газети «Вижницькі обрії» Ярослави Кибіч.

Вижниччину називають Воротами в Карпати - невеликий Буковинський край, що розкинувся в долині швидкоплинного Черемошу. Ці ворота гостинно відчиняються перед кожним хто хоче потрапити в прославлений поетами та співаками край гомінких струмків, що численними водоспадами зриваються з стрімких схилів; тут у віковічних смерекових та букових пралісах заховані печери та величні кам’яні скелі, що надихають гуцулів на розповіді захоплюючих легенд; а мінеральні джерела та цілюще гірське повітря дарують відвідувачам здоров'я та наснагу.

Вдале географічне розташування, унікальні природні багатства в поєднанні з самобутнім побутом та культурою місцевих жителів дозволили Вижницькому району стати одним з найпривабливіших куточків України.

Район розташований на заході Чернівецької області, в передгір'ї Карпат. Площа району — 903,4 кв.км, що становить 11,2% площі території Чернівецької області. Чисельність населення складає 58,9 тис. чоловік, або 6,2% населення області. Більша частина населення (67,8%) проживає в сільській місцевості.

Провідними галузями економіки району є лісова та деревообробна промисловості, які представлені потужними підприємствами «ДП Берегометське ЛМГ» і «Вижницький держспецлісгосп АПК». Сприятлива інвестиційна політика, що проводиться у районі протягом останніх років дозволила суттєво оновити та модернізувати деревообробне обладнання. Серед найбільших промислових підприємств будується завод в селі Іспас з переробки гравійно-піщаної суміші із сухого кар’єру.

У районі вже працюють підприємства з заготівлі та переробки грибів, лісових ягід, горіхів. На гірських річках Черемош та Сірет створенні господарства, де у промислових обсягах розводять рибу – форель та осетрових.

Малий бізнес представлений підприємцями, що займаються переробкою деревини, торгівлею, виготовленням сувенірів та наданням побутових послуг.

 В районі функціонує 35 ЗНЗ, 1- школа-сад, 1 –школа-інтернат ім. Н.Яремчука та 20 ДНЗ. Збережена мережа лікарняних закладів – 3 лікарні, 9 амбулаторій та 23 ФАПи. Працюють 73 заклади культури, з них 33 будинки культури і клуби, 35 бібілотек, 5 шкіл мистецтв.

Протягом останніх років, значна увага у районі приділялася розвитку соціально-культурної сфери - завершено будівництво шкіл-довгобудів у селі Мигове та Черешенька, проведено реконструкцію школи у селів Карапчів, збудований спортивний зал в селі Банилів, новий будинок культури отримали жителі села Багна.

Та найбільше відома Вижниччина як регіон багатопрофільного літнього та зимового лікувально-оздоровчого, культурно-пізнавального спортивного відпочинку та розвитку зеленого туризму і рекреації. Середня висота гір у межах району складає близько 1000 метрів, що робить відпочинок комфортним для всіх відвідувачів. У районі діють сучасний гірськолижний комплекс, пансіонати, оселі зеленого туризму, які пропонують широкий спектр послуг за доступними цінами. Провідним туристичним комплексом не лише району, а й усієї Буковини є   туристичний комплекс «Мигове», який пропонує повний спектр туристичних послуг від найбільш екстремальних до сімейного та дитячого відпочинку.

Для збереження унікальних природних багатств краю, створення сприятливих умов для найбільш повного ознайомлення з ними створений НПП «Вижницький» в селиші Берегомет. Територією парку проходить чимало цікавих туристських маршрутів різного рівня складності. А хто захоче екстриму, сплав на катамаранах по Черемошу та скелелазіння на 40 метрових скелях Протятого Каміння і Соколиного ока. Взимкунайбільш популярні катання на гірських лижах та сноубордах.

 Надзвичайно цікавими для гостей району буде знайомство з історико-архітектурною спадщиною, культурою та мистецтвом краю. І розпочинати його варто з Вижницького коледжу прикладного мистецтва, який був заснований у 1905 році славетним родом Шкрібляків. При коледжі діє музей, де можна ознайомитися з найкращими роботами, що вироблені студентами коледжу. У присілку Вижниці – Рівні, в родинній хаті діє музей народного артиста України Назарія Яремчука.

До когорти видатних краян слід віднести Василя Михайлюка (композитора з Вашківців, автора славнозвісної "Черемшини"), письменника Йосифа Бурга, Темістокля Вірсту - художника (Париж) уродженця с. Іспас, Георгія Гараса - художника-орнаменталіста, Олену Гасюк - заслуженого майстра народної творчості України. Свого часу Вижниччину відвідували Леся Українка, Іван Франко, Ольга Кобилянська, Михайло Грушевський.

Широко відомі в Україні і за її межами народні самодіяльні ансамблі танцю "Смеречина" та  “Черемшина”, вокальний колектив “Смерічка”, а також команда КВН «Торнадо-люкс» та «Стоп-кадр», які прославляють наш край далеко за межами області та України. Наша гордість - «Вашківецька Маланка» - театралізоване дійство, що проводиться  13-14 січня у місті Вашківцях. Влітку проходить фестиваль родинної творчості «Калинові обереги», міжнародний дитячий вокально-хореографічний фестиваль «Перлина Черемошу», раз на 5 років зустрічає Вижниця Міжнародний гуцульський фестиваль.

Але коли б ви не приїхали на Вижниччину – влітку чи взимку, налагоджувати бізнес чи відпочивати – Вас тут завжди радо зустрінуть.

  • Автор:Вижницька РДА
  • Джерело: Сайт району

Tеми