Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новини

Культура

07.06.2021 18:27

На Буковині за сприяння голови Чернівецької обласної ради Олексія Бойка презентували міжнародний культурно-соціальний проєкт «Таємниці України для тебе»
На Буковині за сприяння голови Чернівецької обласної ради Олексія Бойка презентували міжнародний  культурно-соціальний проєкт «Таємниці України для тебе» Захід відбувся в Культурно-мистецькому центрі імені Івана Миколайчука сьогодні. «Таємниці України для тебе» надихають та мотивують дізнаватись більше про нашу країну, у якої тисячолітня історія, свої традиції, культура та позитивне майбутнє. Це історії про різних майстрів, цікаві місця, автентичні рецепти української кухні та фантастичні творіння ручної роботи. «Чернівецька область унікальна, поліетнічна, багаторелігійна та прикордонна. Ми маємо тут переплетіння різноманітних субкультур і не використати цей елемент, який насправді є таємницею для більшості населення України для відкриття Чернівецької області просто не можливо. Команда, яка сьогодні буде презентувати соціо-культурний проєкт якраз і почне відкривати усі наші таємниці, починаючи від їжі - закінчуючи ремеслами, які скоро можуть зникнути», - наголосив Микола Гуйтор. Під час презентації організатори культурно-соціального проєкту закликали учасників заходу, серед яких були представники територіальних громад, взяти участь у конкурсі, який допоможе створити єдину базу даних нематеріальної спадщини України. В рамках проєкту також буде створено цікаві історико-культурні та гастрономічні маршрути регіонами України під назвою: “Зустрінемо, розкажемо, навчимо, пригостимо”.


29.03.2019 15:05

Передбачено кошти на продовження ремонтних робіт у закладах культури
Передбачено кошти на продовження ремонтних робіт у закладах культури Внесеними змінами до основного фінансового документу області на 2019 рік за рахунок розподілу вільного залишку загального фонду обласного бюджету передбачено спрямувати 2 млн. грн. для проведення ремонтно-реставраційних робіт приміщення Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М.Івасюка та 4 млн. грн. для заміни вікон у Чернівецькому академічному обласному українському музично-драматичному театру ім. О.Кобилянської.


18.03.2019 17:24

Відбудеться VIII Міжнародний конкурс-фестиваль «Перлина Fest»
Відбудеться VIII Міжнародний конкурс-фестиваль «Перлина Fest» За повідомленням Української асоціації районних та обласних рад, 26 травня 2019 року в Колонній залі Київської міської державної адміністрації відбудеться VІIІ Міжнародний конкурс-фестиваль дитячо-юнацької творчості «Перлина Fest». Це мистецьке дійство проходитиме під девізом «Творчість заради майбутнього!» та має на меті показати культурну різноманітність України, самобутність традицій, що передаються з покоління в покоління. До участі у конкурсі запрошують дитячі та молодіжні творчі об’єднання (як творчі колективи, так і індивідуальних виконавців). Учасники демонструватимуть свою творчість у наступних номінаціях: «Танцювальний конкурс», «Пісенний конкурс», «Інструментальний конкурс», «Автентична творчість», «Оригінальний жанр», «Патріотичний твір», «Художнє декламування».


12.04.2018 17:07

Іван Мунтян: Наша писанка – це зв’язок сьогодення з минулим
Іван Мунтян: Наша писанка – це зв’язок сьогодення з минулим Організаторів, гостей та учасників ІІІ етапу фестивалю-конкурсу «Розквітай, писанко!», який відбувся сьогодні, 12 квітня, привітав голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян. «Сьогоднішнє яскраве дійство є ще однією сторінкою Пасхальних святкувань на Буковині. Адже наша писанка – це сповнений глибокого змісту символ нашої культури та віри, зв’язок сьогодення з минулим. Дякую усім юним учасникам фестивалю, їхнім наставникам та батькам за небайдужість та щире прагнення популяризувати наші споконвічні традиції та духовні цінності», – відзначив керівник представницької влади регіону. Відтак, Іван Мунтян вручив переможцям та призерам конкурсу дипломи і сертифікати на грошові винагороди, а членам компетентного журі – подяки.


22.12.2017 14:55

Іван Мунтян: Буковинський край здавна славиться своєю багатою культурною спадщиною та неперевершеними майстрами мистецтв і самодіяльності
Іван Мунтян: Буковинський край здавна славиться своєю багатою культурною спадщиною та неперевершеними майстрами мистецтв і самодіяльності На цьому голова крайового парламенту Буковини Іван Мунтян наголосив сьогодні, 22 грудня, вітаючи організаторів та учасників обласної мистецької програми «Цвіт культури розвивайся», що відбулася у Чернівецькій обласній філармонії імені Дмитра Гнатюка.


27.11.2017 16:14

З нагоди153-річчя від дня народження «буковинської горлиці»
З нагоди153-річчя від дня народження «буковинської горлиці» В урочистій церемонії покладання квітів до пам’ятника видатній українській письменниці Ользі Кобилянській на Театральній площі Чернівців взяв участь та виступив заступник Голови Чернівецької обласної ради Віталій Мельничук. Звертаючись до представників мистецької та наукової еліти краю, він високо цінив внесок літературного генію Ольги Кобилянської у минувшину та сьогодення Буковини. Посадовець закликав присутніх берегти та плекати творчу спадщину видатної письменниці першої половини двадцятого століття, яка залишила незабутній слід в історії української та буковинської культури та літератури.


08.08.2017 13:40

На честь 183-ї річниці від дня народження «Буковинського соловія»
На честь 183-ї річниці від дня народження «Буковинського соловія» Заступник голови Чернівецької обласної ради Віталій Мельничук взяв участь та виступив на мітингу з нагоди 183-ї річниці від дня народження видатного українського письменника, педагога та просвітителя Юрія Федьковича, що відбувся у середмісті Чернівців біля пам’ятника нашому великому краянину.


15.06.2017 17:20

Інга Маковецька: Іван Миколайчук здобув найвищу нагороду – народну любов та шану
Інга Маковецька: Іван Миколайчук здобув найвищу нагороду – народну любов та шану На цьому перший заступник голови Чернівецької обласної ради наголосила, звертаючись до організаторів, гостей та учасників щорічного фестивалю «На гостини до Івана», який відбувся сьогодні, 15 червня, з нагоди 76-ї річниці від дня народження великого сина українського народу Івана Миколайчука у рідному селі митця Чорториї, що на Кіцманщині.


27.04.2017 16:41

Інга Маковецька: Писанка – це неповторне духовне багатство нашого народу
Інга Маковецька: Писанка – це неповторне духовне багатство нашого народу З метою відродження, збереження та примноження автентичних українських народних традицій виготовлення писанок, великодніх атрибутів декоративно-ужиткового мистецтва на серед учнів загальноосвітніх позашкільних, професійно-технічних навчальних закладів краю вперше пройшов обласний фестиваль-конкурс «Розквітай, писанко!», фінальний етап якого відбувся сьогодні, 27 квітня.


21.03.2017 15:45

З нагоди 75-ї річниці від дня смерті Ольги Кобилянської
З нагоди 75-ї річниці від дня смерті Ольги Кобилянської Заступник голови Чернівецької обласної ради Віталій МЕЛЬНИЧУК взяв участь у церемонії покладання квітів до пам’ятника українській письменниці та громадській діячці Ользі Юліанівні КОБИЛЯНСЬКІЙ, яка відбулась на Театральній площі обласного центру. «Народившись на Південній Буковині, Ольга Кобилянська значну частину свого життя і творчості присвятила Чернівцям та Чернівецькій області», - зазначив він.


16.01.2017 10:11

У столиці Буковини відзначили 167-у річницю від дня народження Міхая Емінеску
У столиці Буковини відзначили 167-у річницю від дня народження Міхая Емінеску 15 січня, у День національної культури Румунії у Чернівцях відбулися урочистості з нагоди 167-ї річниці від дня народження світоча румунської поезії та культури Міхая Емінеску. Разом з представниками румунської громади та гостями нашого краю пам’ять геніального поета вшанували голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян, голова Сучавської повітової ради пан Георге Флутур, Генеральний консул Румунії в Чернівцях пані Елеонора Молдован, а також керівники обласних румунських національно-культурних товариств.


14.01.2017 20:17

Буковина маланкова
Буковина маланкова Традиційні маланкові дійства відбулися у низці населених пунктів Чернівецької області 13 та 14 січня, участь у яких взяли народні аматорські колективи з числа місцевих жителів та гостей із Сучавського повіту сусідньої Румнунії. Ознайомитися з розмаїттям маланкових народних звичаїв нашого регіону прибула й офіційна делегація на чолі з головою Сучавської повітової ради паном Георге Флутуром, учасників якої привітав голова крайового парламенту Буковини Іван Мунтян.


06.01.2017 10:52

Назустріч Буковинській Маланці-2017
Назустріч Буковинській Маланці-2017 Керуючий справами Чернівецької обласної ради Микола Борець взяв участь в роботі засідання організаційного комітету з підготовки та проведення Міжнародного фестивалю тради-ційної культури «Буковинська Маланка» та VI-го благодійного Фестивалю Маланок (Маланка-фест). Вирішено, що 13 – 14 січня 2017 року відбудуться Міжнародний фестиваль народної творчості «Вашківецька Маланка» в м. Вашківці Вижницького району та Міжнародний фестиваль традиційної культури «Красноїльська Маланка» в смт. Красноїльськ Сторожинецького району. 15 січня поточного року в Чернівцях відбудеться VI благодійний Фестиваль Маланок (Маланка-фест). Церемонія відкриття фестивалю розпочнеться о 12.00 на площі Філармонії обласного центру.


24.11.2016 16:59

Іван Мунтян: Сьогоднішня виставка – це ще один місток дружби та порозуміння між українським та угорським народами
Іван Мунтян: Сьогоднішня виставка – це ще один місток дружби та порозуміння між українським та угорським народами Сьогодні, 24 листопада, на запрошення першого заступника Генерального консула Угорщини в Ужгороді пана Ласло Віда голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян взяв участь у відкритті виставки із 58 графічних робіт знаної угорської художниці та керамістки родом із Закарпаття пані Голло Каталін під назвою «Момент». Розміщено експозицію у Чернівецькому обласному художньому музеї.


09.11.2016 16:40

До Дня української писемності та мови
До Дня української писемності та мови Заступник голови Чернівецької обласної ради Віталій Мельничук тепло привітав учасників урочистостей, які відбулись в Чернівцях з нагоди Дня української писемності та мови. Він привітав присутніх на зібранні представників крайової та міської влади, громадськості, творчих спілок, науковців та педагогів, учнів і студентів від імені голови обласної ради Івана Мунтяна та депутатського корпусу обласної ради. Посадовець наголосив на значущості збереження та збагачення української мови та писемної культурної спадщини. Віталій Мельничук разом з представниками обласної та міської влади, активістами Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, митцями, вчителями та науковцями, школярами та студентами поклав квіти до пам’ятника класику української літературної мови Івану Котляревському.


Tеми