Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новини

Діяльність органів місцевого самоврядування

29.07.2021 19:31

Голова Чернівецької обласної ради Олексій Бойко сьогодні, 29 липня, відвідав Сокирянщину
Голова Чернівецької обласної ради Олексій Бойко сьогодні, 29 липня, відвідав Сокирянщину В рамках робочого візиту голова облради, спільно з народним депутатом Володимиром Козаком, за участі начальника Служби автомобільних доріг у Чернівецькій області Ігоря Гаха проінспектував хід ремонтних робіт на автомобільній дорозі Р-63/Н-03/ - Вартиківці – КПП «Сокиряни» з під’їздами до КПП «Росошани» та КПП «Кельменці», де реалізується хід програми Президента України «Велике Будівництво». Обговорили технічні питання виконання дорожніх робіт та оглянули хід ремонту дорожнього покриття у межах міста Сокиряни. Дорожники планують завершити ремонт дорожнього покриття у Сокирянах до кінця серпня. Підрядна організація працює майже у цілодобовому режимі.


29.07.2021 14:43

Сьогодні говорили про розвиток та покращення співпраці між Чернівецькою обласною радою та Чернівецьким міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Південно-західного межрегіонального управління Міністерства юстиції
Сьогодні говорили про розвиток та покращення співпраці між Чернівецькою обласною радою та Чернівецьким міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Південно-західного межрегіонального управління Міністерства юстиції Під час робочої зустрічі Олексія Бойка та начальниці РАЦСу Наталії Вишневської обговорили питання повноважень з державної реєстрації актів цивільного стану, які делеговані органам місцевого самоврядування, форми та порядок взаємодії, законодавчі зміни та нові сервіси, які оптимізують ці процеси. Також окреслили шляхи удосконалення проєкту «Шлюб за добу» на території обласного музею народної архітектури та побуту. У свою чергу Олексій Бойко запевнив про ефективне сприяння у вирішені нагальних питань діяльності РАЦСу.


27.07.2021 12:34

Стартувала робота Координаційної зустрічі з партнерськими громадами «Місцеві ініціативи — тривалі рішення»
Стартувала робота Координаційної зустрічі з партнерськими громадами «Місцеві ініціативи — тривалі рішення» Стартувала робота Координаційної зустрічі з партнерськими громадами «Місцеві ініціативи — тривалі рішення», яка проходить в м. Одесі під патронатом Міністерства з питань інтеграції тимчасово окупованих територій України та Ради Європи. В рамках зустрічі Рада Європи презентує напрацювання Проєкту «Внутрішнє переміщення і Україні: розробка тривалих рішень. Фаза ІІ». Обговорюють спільні робочі плани співпраці з громадами. Метою Проєкту є посилення спроможності внутрішньопереміщених осіб, переміщених фахівців, закладів та установ, а також інших ключових партнерів впливати на покращення системи захисту прав людини та доступу до правосуддя в Україні відповідно до стандартів Ради Європи. У зустрічі бере участь помічник голови Чернівецької обласної ради Петро Брижак. Партнерську громаду від Чернівецької області представляє Сторожинецька міська територіальна громада.


27.07.2021 08:31

Усть-Путильську сільську територіальну громаду відвідав з робочим візитом сьогодні, 27 липня, голова обласної ради Олексій Бойко
Усть-Путильську сільську територіальну громаду відвідав з робочим візитом сьогодні, 27 липня, голова обласної ради Олексій Бойко Проблемних питань в життєдіяльності громади чимало. Можливості їх ефективного вирішення Олексій Бойко обговорив разом із головою громади Марією Ілюк. Серед нагальних - добудова місцевої школи, корпуси якої в аварійному стані, необхідність усунення проблеми транспортного сполучення, відсутність належного приміщення під пожежний автомобіль, відсутність покриття мобільного зв‘язку, проблема поводження з побутовими відходами, спільні проблеми гірських територій та ін. Чернівецька обласна рада усіляко, в межах своєї компетенції, сприятиме розв’язанню проблемних питань та подальшому успішному розвитку громади.


26.07.2021 12:05

Депутат Чернівецької обласної ради Олег Глухов представив нашу область на Міжнародному саміті з релігійної свободи
Депутат Чернівецької обласної ради Олег Глухов представив нашу область на Міжнародному саміті з релігійної свободи Депутат Чернівецької обласної ради Олег Глухов представив нашу область на Міжнародному саміті з релігійної свободи, який відбувався з 11 по 17 липня в США. У заході взяла участь делегація з України, що є символом тісного партнерства між Україною та США. Для нашої держави це можливість перейняти великий досвід. Метою саміту було висвітлення широкого спектру питань, з якими стикаються релігійні громади у всьому світі, а також підвищити обізнаність громадянського суспільства та урядів щодо цієї проблеми та створити міжнародну коаліцію, яка б діяла у цій сфері на глобальному рівні. Учасники розглянули низку проблем, які стосуються свободи віросповідання, консервативних поглядів та реальну можливість співпраці в рамках Штат-Область, інвестицій та навчання.


23.07.2021 14:16

Комунальні заклади області функціонуватимуть в умовах розвитку безбар’єрної інфраструктури
Комунальні заклади області функціонуватимуть в умовах розвитку безбар’єрної інфраструктури В рамках реалізації Всеукраїнської ініціативи «Без бар’єрів», засновницею якої є перша леді Олена Зеленська, виконання низки обласних комплексних програм Чернівецька обласна рада має на меті створення належних умов задля забезпечення норм інклюзії та дотримання безбар’єрності в усіх комунальних установах області. Забезпечення цього процесу дозволить усунути фізичні, операційні, інформаційні бар’єри. Комунальні заклади області повинні бути адаптовані для всіх груп населення задля посилення та дотримання рівних прав для всіх громадян. Голова обласної ради Олексій Бойко доручив керівникам комунальних установ області здійснити аналіз на предмет визначення невідповідностей задля їх подальшого усунення.


22.07.2021 11:48

Сьогодні, 22 липня, відбулось засідання комісії з питань присвоєння звання «Почесний громадянин Буковини»
Сьогодні, 22 липня, відбулось засідання  комісії з питань присвоєння звання «Почесний громадянин Буковини»
Під головуванням першого заступника голови обласної ради Миколи Гуйтора члени комісії розглянули два клопотання щодо присвоєння звання «Почесний громадянин Буковини». Нагадаємо, що на засіданні другої сесії Чернівецької обласної ради депутат облради Андрій Андрюк ініціював подання щодо присвоєння звання «Почесний громадянин Буковини» МАТІОС Марії Василівні – українській письменниці (поетесі, прозаїку, публіцисту), народному депутату України VII, VIII скликання, лауреату Національної премії України імені Тараса Шевченка, Заслуженому працівнику культури України, Почесному громадянину міста Чернівці. Також учасники засідання заслухали інформацію голови комісії Миколи Гуйтора щодо клопотання про присвоєння звання «Почесний громадянин Буковини» ЦИБУХУ Валерію Івановичу - Надзвичайному і Повноважному Послу України, Голові громадської організації земляцтво буковинців. Відтак, членами комісії підтримано обидва клопотання щодо присвоєння звання «Почесний громадянин Буковини».


21.07.2021 14:50

Чернівецька обласна рада виконала річний план надходжень до обласного бюджету від оренди комунального майна всього за шість місяців
Чернівецька обласна рада виконала річний план надходжень до обласного бюджету від оренди комунального майна всього за шість місяців Так, сума надходжень за перше півріччя склала 2,053 млн. грн. При річному плані - 2 млн. грн. У порівнянні з першим півріччям минулого року надходження зросли на 503 тис. грн. Зростання надходжень у значній мірі відбулись завдяки проведеним управлінським заходам із стягнення заборгованості з орендної плати. Зростання відбулись із врахуванням того, що з березня 2020 року значна частина орендарів була частково звільнена від сплати орендних платежів у зв’язку з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Чернівецька обласна рада й надалі докладатиме максимум зусиль задля ефективного використання комунального майна області.


21.07.2021 13:27

Обласна рада планує розробити стратегію розвитку та покращення функціонування обласних комунальних оздоровчих закладів
Обласна рада планує розробити стратегію розвитку та покращення функціонування обласних комунальних оздоровчих закладів Днями депутати крайового парламенту Борис Колісник та Олександр Шкурідін із робочим візитом відвідали позашкільний оздоровчий табір «Буковинка» в селі Репужинцях. Заклад не функціонує вже два роки. Оглянули стан матеріально-технічної бази об’єкта, поспілкувалися з керівництвом та ознайомилися з нагальними проблемами установи. Спільно з головою обласної ради Олексієм Бойком дійшли висновку щодо необхідності розробки стратегії розвитку комунальних оздоровчих закладів області та подальшого спільного опрацювання її на сесії.


20.07.2021 16:08

Сьогодні відбулась апаратна нарада Чернівецької обласної ради
Сьогодні відбулась апаратна нарада Чернівецької обласної ради Сьогодні, 20 липня, відбулась робоча нарада Олексія Бойка з виконавчим апаратом Чернівецької облради. Участь у нараді взяли заступники голови обласної ради та керівники структурних підрозділів виконавчого апарату. Олексій Бойко заслухав керівників апарату щодо основних напрямів роботи органу місцевого самоврядування, також спільно проаналізували ефективність роботи відділів апарату облради, обговорили проблемні питання та шляхи їх вирішення. У результаті робочої наради головою обласної ради було надано низку рекомендацій та доручень працівникам апарату.


19.07.2021 13:30

Принципова позиція голови обласної ради — викорінення корупційних складових у роботі обласних комунальних установ
Принципова позиція голови обласної ради — викорінення корупційних складових у роботі обласних комунальних установ За дорученням голови обласної ради Олексія Бойка підготовлений проєкт рішення про внесення змін у рішення сесії обласної ради попереднього скликання за №78-31/19 від 28.05.19, яке дозволяло керівникам комунальних об’єктів самостійно передавати права на користування земельними площами та приміщеннями установ. За результатами ініційованих раніше перевірок обласних комунальних підприємств на предмет укладених ними договорів-сервітутів були виявлені непоодинокі ознаки зловживань з боку окремих посадових осіб. Результати перевірок передані до правоохоронних органів! Згідно з новим документом, право на користування земельними ділянками та нерухомим майном обласних комунальних підприємств будуть надавати лише через сесію обласної ради.


15.07.2021 15:12

Договір про міжмуніципальне співробітництво в рамках реалізації спільного проєкту з розвитку туризму «ДНІСТРОВСЬКИЙ КАНЬЙОН». Перспективи розвитку Дністровських громад Чернівецької області
Договір про міжмуніципальне співробітництво в рамках реалізації спільного проєкту з розвитку туризму «ДНІСТРОВСЬКИЙ КАНЬЙОН». Перспективи розвитку Дністровських громад Чернівецької області Вчора, під час форуму громади-учасниці підписали Договір про міжмуніципальне співробітництво в рамках реалізації спільного проєкту з розвитку туризму «ДНІСТРОВСЬКИЙ КАНЬЙОН». Метою реалізації проєкту є збереження та розвиток Дністровського каньйону як туристичного об’єкту пам’ятки природи. Громади довірили координацію договору в Чернівецькій області саме Агенції регіонального розвитку. Всі представники громад Дністровського басейну переконані, що річка Дністер не є технічним водосховищем й основним напрямком розвитку каньйону є рекреація. Також за підсумками форуму було сформовано робочу групу по подальшій координації розвитку дністровських громад, в тому числі з розробки Стратегії сталого розвитку спільних територій «Дністровський каньйон Україна» на період 2022-2027 рр. та плану заходів з її реалізації на період 2022-2024 рр. Дністровського каньйону, до складу якої увійшли представники Чернівецької та Дністровської районних рад.


14.07.2021 16:14

Підписано договір про міжмуніципальне співробітництво в рамках реалізації спільного проєкту з розвитку туризму «ДНІСТРОВСЬКИЙ КАНЬЙОН»
Підписано договір про міжмуніципальне співробітництво в рамках реалізації спільного проєкту з розвитку туризму «ДНІСТРОВСЬКИЙ КАНЬЙОН» Сьогодні, 14 липня, під час форуму громад Дністровського каньйону підписано договір про міжмуніципальне співробітництво в рамках реалізації спільного проєкту з розвитку туризму «ДНІСТРОВСЬКИЙ КАНЬЙОН». Окрім того, також відбулось підписання договору між Агенціями розвитку громад Івано-Франківської, Тернопільської, Чернівецької та Хмельницької областей, які у спільній резолюції окреслили напрямки реалізації Договору між 33-ма Придністерськими громадами України.


14.07.2021 16:14

Щодо призначення керівництва ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня»
Щодо призначення керівництва ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня» Судовим рішенням конкурсну комісію зобов’язано: -розглянути заяви та документи, подані претендентами Цинтарем С.А. та Бродовським С.П. на момент 04 березня 2020 року та прийняти рішення щодо можливості їх допуску до участі в конкурсі, враховуючи відповідність претендентів єдиним кваліфікаційним вимогам, що встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров`я, в тому числі вимоги про наявність у претендента на посаду стажу роботи на керівних посадах для закладів обласного рівня - не менше 7 років, з врахуванням правової оцінки вказаної у рішенні суду; -прийняти рішення про визначення переможця конкурсу, враховуючи відповідність претендентів єдиним кваліфікаційним вимогам, що встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров`я, в тому числі вимоги про наявність у претендента на посаду стажу роботи па керівних посадах для закладів обласного рівня - не менше 7 років, з врахуванням правової оцінки вказаної у рішенні суду.


08.07.2021 20:13

Сьогодні відбулось установче засідання депутатського об’єднання з ґендерних питань «Рівні можливості» у Чернівецькій обласній раді
Сьогодні відбулось установче засідання депутатського об’єднання з ґендерних питань «Рівні можливості» у Чернівецькій обласній раді Головою депутатського об’єднання обрали Любов Годнюк, а секретарем - Юлію Грицку-Андрієш. Співголовами об’єднання стали Лілія Бортич та Ірина Маковійчук. Участь в засіданні взяли депутатки Чернівецької обласної ради, а саме - Світлана Фочук, Яна Горобієвська, Марія Тимінська, Тетяна Цинтар, Оксана Філіпова. Під час конструктивної роботи учасниці засідання розглянули та прийняли за основу Положення про діяльність депутатського об’єднання з питань забезпечення рівних прав та можливостей для всіх груп населення, а також просування аспектів ґендерної рівності та соціальної інклюзії в Чернівецькій області «Рівні можливості», також обговорили план роботи та склали план медіа-підтримки ініціатив учасниць депутатського об’єднання.


Tеми