Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новини

24.11.2021 10:22

Вшановуючи пам’ять видатного буковинця Антіна Кравса |  Діяльність органів місцевого самоврядування

Вшановуючи пам’ять видатного буковинця Антіна Кравса. 

В день 150-ї річниці від дня народження Антіна Кравса у Чернівецькому обласному краєзнавчому музеї відбувся круглий стіл «В боротьбі за Україну».

Захід організовано спільно Чернівецькою обласною радою, Чернівецьким обласним краєзнавчим музеєм та Товариством української молоді у Відні, а саме засновниками онлайн-архіву «Інтерактивний український Відень» Нестором Рудницьким та Лідією Акришорою. З нагоди визначної дати ТУМівці побували біля будинку, де проживав Антін Кравс та на його могилі в Кальксбургзі. Таким чином в інтерактивному режимі представники Товариства української молоді у Відні долучили учасників круглого столу до живих спогадів та активної дискусії в реальному часі.

Антон Кравс (1871, Берегомет, нині Чернівецька область – 1945, Відень) — український генерал. Генерал-чотар Української Галицької армії (УГА), найдисциплінованішої та найбоєздатнішої частини збройних сил Української Народної Республіки. Антон Кравс найбільш відомий за заслуги командуванням 3-го корпусу під час Польсько-української війни у 1919 році. Воєначальник є також автором мемуарів “За українську справу”.

Нагадаємо, що Чернівецька обласна рада своїм рішенням затвердила перелік пам'ятних дат і ювілеїв у 2021 році, що відзначатимуться на території Чернівецької області, в якому також передбачила  відзначення 150-річчя від дня народження Антіна Кравса. 

 Заходьте на iuv.guide! для більше цікавинок, а також унікальних фото та спогадів про Кравса!

#інтерактивнийукраїнськийвідень - онлайн-архів, де збирається вся цікава інформація, що пов’язана з Україною у Відні та Австрії, починаючи з ХVI століття і до сьогодні.

Каталог персон, місць, пам’ятників, будинків, вулиць, інтерактивна мапа, слідами видатних українців Відня, в майбутньому плануються тематичні онлайн-маршрути та багато іншого.

iuv.guide постійно поповнюється, тому якщо у вас є цікаві ідеї та історії, напишіть організаторам. Автори проект запрошують  разом творити та зберігати українську історію Відня та Австрії!
  • Автор:Пресслужба обласної ради

Tеми