Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новини

22.10.2021 13:41

Перший заступник голови обласної ради Микола Гуйтор взяв участь у ХІІІ Буковинській міжнародній історико-краєзнавчій конференції, присвяченій 400-річчю Хотинської війни  |  Наука

Перший заступник голови обласної ради Микола Гуйтор взяв участь у ХІІІ Буковинській міжнародній історико-краєзнавчій конференції, присвяченій 400-річчю Хотинської війни сьогодні, 22 жовтня.

Захід відбувся у Червоній залі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. На заході були присутні поважні гості та представники зарубіжних делегацій, серед яких Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Литва в Україні Вальдемарас Сарапінас та Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Польща Бартош Ціхоцькі. 

«Я глибоко переконаний, що сьогоднішній представницький науковий форум не тільки підсумує урочисті заходи з нагоди 400-річчя Хотинської битви, які відзначались в Україні на державному рівні, але й сприятиме подальшому зміцненню та розвитку давніх, дружніх та взаємокорисних відносин між Україною, Республікою Польща, Литовською Республікою та іншими європейськими країнами», - зазначив Микола Гуйтор.

Принагідно, від імені голови обласної ради, посадовець нагородив найкращих науковців Почесними відзнаками Чернівецької обласної державної адміністрації та Чернівецької обласної ради «400 років Хотинській битві».

Під час конференції розглядатимуть теми, які стосуватимуться історичного минулого Буковини та Бессарабії, Хотинської битви 1621 року, етнології та археології Буковини, політичних процесів на Буковині, а також говоритимуть про Україну та її регіони у міжнародних відносинах.

Також сьогодні відбулось нагородження переможців міжнародного українсько-литовського конкурсу юнацьких мистецьких робіт до 400-річчя історичної події – перемоги в Хотинській битві 1621 року «Memory. History and future», організованого з ініціативи ГО «Інвестиції у спадщину і культуру» та ГО «Українське товариство охорони пам’яток історії та культури» за сприяння Посольства Литовської Республіки в Україні, Чернівецької обласної ради та видавництва «Майстер книг». 

Основним завданням конкурсу було виховання у дітей та молоді обох країн історичної пам’яті, сприяння у формуванні почуття патріотизму, глибокої поваги до історико-культурних надбань обох народів, українців та литовців, що проживають на території як України, так і Литви.

Фотосесія

  • Автор:Пресслужба обласної ради

Tеми