Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новини

10.09.2021 14:33

У Чернівецькій обласній лікарні триває активна підготовка до проведення пересадки нирок  |  Медицина

У Чернівецькій обласній лікарні триває активна підготовка до проведення пересадки нирок


Як відомо, ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня» ввійшла до пілотного проєкту оперативного лікування з трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів. Відтак, в закладі охорони здоров’я триває активна підготовка до першої трансплантації нирки.


Одним з підготовчих етапів став майстер-клас з діагностики смерті мозку, провести який для лікарів ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня» 8 вересня приїздила анестезіолог лікарні швидкої медичної допомоги м. Київ, трансплант-координатор Українського центру трансплант-координації Марія КИСІЛЬ-ЗАГОРЯНСЬКА.


- Констатація смерті мозку є одним з дуже значущих етапів трансплантації трупних органів від донора до реципієнта. Без проведення адекватної діагностики смерті мозку, даний вид пересадки органів не можливий. Тож навчитися правильно проводити цю діагностичну процедур є вкрай важливим для старту трансплантації в нашому медзакладі, - каже в. о. генерального директора ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня», доктор медичних наук, професор, заслужений лікар України Дмитро ДОМБРОВСЬКИЙ. 


Візит трансплант-координатора включав ознайомлення зі станом організації впровадження трансплантації органів в ОКЛ, а також проведення майстер-класу з констатації смерті мозку для лікарів-анестезіологів підрозділу анестезіології, інтенсивної терапії та політравми.


Фахівець зауважила, що наразі в Чернівецькій обласній лікарні здійснена значна робота з організації трансплатнології, придбане майже все необхідне медичне устаткування, створений центр трансплантології, наявний потрібний медичний персонал, триває підбір пацієнтів для родинної пересадки. Попри те, що частково обладнання ще до закуповується, медики ОКЛ вже впритул наблизились до старту трансплантології в Чернівецькій області.


Всебічна підтримка розвитку галузі трансплантології один з пріоритетних напрямків діяльності Чернівецької обласної ради та особисто голови Олексія Бойка.

  • Автор:ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня»

Tеми