Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новини

14.05.2021 19:55

Сьогодні у прямому ефірі на фейсбук-сторінці обласної ради пройшла зустріч експерта з питань децентралізації та представників влади місцевого самоврядування |  Різне

Сьогодні у прямому ефірі на фейсбук-сторінці обласної ради пройшла зустріч експерта з питань децентралізації та представників влади місцевого самоврядування. Спікерами виступали перший заступник голови Чернівецької обласної ради Микола Гуйтор, перша заступниця голови Чернівецької районної ради Людмила Кушнір і заступник голови Чернівецької обласної громадської організації «Комітет виборців», експерт із питань децентралізації влади та запровадження місцевої демократії в громадах Ігор Баб’юк.


Ігор Баб’юк розповів про початок і етапи процесу децентралізації владних повноважень. «1 квітня 2014 року була розроблена концепція реформи місцевого самоврядування. Згодом був прийнятий закон про добровільне об’єднання територіальних громад. Але водночас необхідно було внести зміни до Конституції України щодо децентралізації, які дотепер так і не були прийняті. Концепція децентралізації полягає в тому, щоби передати більше повноважень громадам. Тобто виконавча структура влади (ОДА) фактично повинна була передати всі свої повноваження виконавчим комітетам районних та обласної рад (органам місцевого самоврядування) і відтак нести лише контролювальні функції.»


Микола Гуйтор: «В результаті децентралізації в області було утворено 52 територіальні громади. Голови територіальних громад отримали широкий спектр функцій і повноважень, зокрема, наповнення бюджету та розвиток громади. Фактично відбулася зміна управлінської структури. Наразі закінчився термін дії Закону України про місцеве самоврядування. Та прийняття нового відповідного Закону повинно остаточно змінити управлінсько-адміністративну модель в Україні, адже саме в цьому Законі передбачені виконавчі комітети при обласних і районних радах. Згідно з тенденціями, прийняття Закону України про місцеве самоврядування можна очікувати восени цього року. Але дуже важко спрогнозувати внесення відповідних змін до Конституції України, передбачених цим Законом. Для того, аби завершити розпочату у 2014 році адміністративно-територіальну реформу, необхідна політична воля всіх фракцій, представлених у Верховній Раді.»


Людмила Кушнір: «В Україні загалом було 490 районів і така ж сама кількість районних рад і районних адміністрацій. 17 липня 2020 року Верховна Рада прийняла Постанову 3350 «Про утворення та ліквідацію районів». Тепер в Україні є 136 районів замість 490. На Буковині ліквідовано 11 районів і замість них утворено 3 — Вижницький, Дністровський і Чернівецький. Укрупнення районів дозволило зменшити витрати на районні ради та адміністрації. Наразі новостворені районні ради сприймаються виключно як ліквідаційний орган тому що в районних бюджетах немає доходів. Але Конституція передбачає існування районних рад і районні бюджети можуть бути сформовані коштами власних доходів. Тому наразі районні ради займаються створенням комунальних підприємств. Це дозволить районам мати власний бюджет, надасть людям нові робочі місця, а територіальні громади зможуть отримувати необхідні послуги.»

Фотосесія

  • Автор:Пресслужба обласної ради

Tеми