Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новини

14.11.2018 09:27

Щодо управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області |  Коментарі

Час від часу у регіональних ЗМІ та соціальних мережах виникають дискусії щодо органів управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області. Як приклад того, що Чернівецька обласна рада є органом управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області свідчить нещодавно прийняте рішення Чернівецького окружного адміністративного суду №824/368/18-в та ухвала Вінницького апеляційного адміністративного суду у справі за позовом Управління культури Чернівецької обласної державної адміністрації до Чернівецької обласної ради про визнання протиправним та скасування рішення 21-ї сесії Чернівецької обласної ради VІІ скликання від 27.03.2018 року № 34-21/18 «Про укладення контракту за результатами конкурсу з директором Чернівецького обласного краєзнавчого музею».

Так, рішеннями судів першої та апеляційної інстанцій у задоволенні адміністративного позову Управління культури Чернівецької обласної державної адміністрації до Чернівецької обласної ради відмовлено, тобто рішення обласної ради залишено в силі. Судова колегія зауважує, що таких делегованих повноважень, як призначення і звільнення з посади керівників закладів та установ комунальної власності, Чернівецька обласна рада Чернівецькій облдержадміністрації не делегувала. Також вказується, що за управлінням культури Чернівецької облдержадміністрації не визначено повноважень щодо проведення конкурсу на заміщення вакантних посад закладів культури, а також призначення та звільнення з посади керівників закладів культури та укладання контрактів.

Відповідно, управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, що перебувають в управлінні районних і обласних рад, призначення і звільнення їх керівників відноситься до виключної компетенції Чернівецької обласної ради. Окрім того, в судових рішеннях зазначено, що засновником музею є Чернівецька обласна рада, а власником – територіальна громада.

З вищевикладеного вбачається, що органом управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області є Чернівецька обласна рада.

 

  • Автор:Прес-служба обласної ради

Tеми