Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новини

29.08.2016 16:22

Соціальна небезпека нелегальної зайнятості |  Повідомлення Пенсійного фонду

Однією з актуальних проблем сьогодення є соціальний захист  населення. Та у розумінні більшості громадян ця тема стосується виключно пенсіонерів або осіб з інвалідністю. Навряд чи будь-хто з молоді погодиться віднести себе до категорії незахищених чи малозахищених верств населення. Однак, якщо аналізувати сучасний стан ринку праці та зайнятості населення, то саме осіб працездатного віку можна віднести до цих категорій. Майже 50% працездатного населення району, не перебувають на обліку в Реєстрі застрахованих осіб та не зайняті офіційно у жодній зі сфер економічної діяльності. 

Погоджуючись на неофіційні умови праці, особи втрачають не тільки  страховий стаж і соціальний захист, а й право на гідну пенсію в майбутньому. Для працівників розмір заробітку, що не перевищує мінімальний, впливає на набуття ними страхового стажу, необхідного для призначення пенсій та допомог. А до настання пенсійного віку, у разі нелегальної зайнятості, вони ще й позбавляють себе низки державних гарантій, передбачених чинним законодавством.

Крім цього, ризикує і сам роботодавець, оскільки суми штрафу за недотримання мінімальних гарантій з оплати праці (допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформлення його на неповний робочий час у разі виконання роботи упродовж повного робочого часу) сягають від 14500 грн. до 43500 грн. за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

  • Автор:Управління Пенсійного фонду України у Вижницькому районі

Tеми