Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новини

06.07.2016 19:14

Зміни в оподаткуванні пенсій |  Повідомлення Пенсійного фонду

Внаслідок набуття чинності з 1 липня поточного року Закону України від 02.06.2016 р. № 1411-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування пенсій», відбулися зміни пенсійному забезпеченні.

У новому законі передбачено оподаткування лише тих пенсій, розмір яких перевищує 10 розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, установленого на 01 січня поточного року (10740грн.). Сума перевищення буде оподатковуватись за ставкою 18 відсотків. Відповідно вказана частина доходу також підлягає  оподаткуванню військовим збором за ставкою 1,5 відсотка.

Нововведення не поширюються на пенсії, призначені учасникам бойових дій, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність ст. 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Нагадаємо, що до цього, податком у розмірі 15% обкладали пенсії, розмір яких перевищував три мінімальні заробітні плати (4134 грн.).

Водночас для працюючих пенсіонерів, пенсії яких перевищують 150% прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, або 1695 грн., зберігається обмеження виплати 85% призначеного розміру пенсії, із забезпеченням їх виплати в розмірі не менше 1695 грн. Особам, які працюють на посадах та на умовах, передбачених законами України "Про державну службу", "Про прокуратуру", "Про судоустрій і статус суддів", призначені пенсії (щомісячне довічне грошове утримання) не виплачуються. Дані обмеження не застосовуються для інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

  • Автор:Управління Пенсійного фонду України у Вижницькому районі

Tеми