Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новини

18.09.2015 16:11

На зустрічі з представниками румунських національних товариств області |  Життя національних громад

Голова обласної ради Михайло Гайничеру та голова обласної державної адміністрації Олександр Фищук взяли участь у нараді з  представниками румунських національних товариств Чернівецької області, предметом обговорення якої стали актуальні питання освітньої галузі. До роботи наради долучилися керівники та фахівці Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, викладачі ЧНУ ім.Ю.Федьковича, керівники органів управління освітою Герцаївської, Глибоцької, Новоселицької, Сторожинецької райдержадміністрацій, низки загальноосвітніх навчальних закладів з румунською мовою навчання.

Учасники наради обговорили питання якості викладання румунської мови в загальноосвітніх навчальних закладах з румунською мовою навчання, наголосивши при цьому на необхідності збільшення кількості годин румунської мови та вивчення окремо курсів румунської та зарубіжної літератур. Йшлося також про проведення у навчальних закладах зустрічей з румунськими письменниками, забезпечення шкільних бібліотек виданнями румунською мовою. «Проте проблема на сьогоднішній день не в недостатній кількості книг в шкільних бібліотеках, а в небажанні їх читати ні українською, ні англійською, ні іншою мовою»,- зауважив голова обласної ради.

Михайло Гайничеру підтримав пропозицію учасників наради про призначення на посаду одного із заступників директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації фахівця із знанням румунської мови та зазначив про доцільність обговорення даного питання громадськістю за участю української спільноти, а, за потреби, і в постійних комісіях обласної ради.   «Проблеми в галузі освіти треба насамперед вирішувати в контексті  підвищення якості освіти, якщо хочемо досягти того рівня освіти, який ми колись мали», - підсумував голова обласної ради.

 

Фотосесія

  • Автор:Прес-служба обласної ради

Tеми